Верховний суд ЄС відхилив апеляцію російського бізнесмена Тимченка на санкції
Джерело: Reuters
6 вересня Суд Європейського Союзу відхилив у першій інстанції апеляцію на санкції Геннадія Тимченка, російського магната та давнього союзника президента Росії Володимира Путіна, включеного до “чорного списку” після вторгнення Росії в Україну у 2022 році.
Перша інстанція в Суді ЄС, що базується в Люксембурзі, відхилила аналогічні апеляції дружини Тимченка Олени, а також російського бізнесмена Дмитра Пумпянського та його дружини Галини.
Рішення можуть бути оскаржені до вищої інстанції Суду ЄС.
Геннадій Тимченко пішов у відставку з керівництва найбільшого російського приватного виробника природного газу “Новатек” минулого року в березні – після того, як проти нього було введено санкції з боку 27 країн.
ЄС також вніс у “чорний списо”к Дмитра Пумпянського, заявивши, що він – мільярдер, чий бізнес підтримує та отримує вигоду від співпраці з російською державою.
- Букмекерська група Parimatch подала позов проти президента Володимира Зеленського з вимогою скасувати санкції, накладені на компанію в березні 2023 року.
- 16 серпня Федеральний уряд Швейцарії ухвалив рішення про запровадження додаткових санкцій проти Російської Федерації.
- Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що санкції проти РФ працюють і погіршили її промисловий і технологічний потенціал.
- У четвер, 31 серпня, британський уряд заявив, що фінансова компанія Wise Payments порушила санкції проти Росії в червні 2022 року, надавши кошти компанії, якою володіє або контролює призначена особа.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.