Від початку повномасштабної війни росіяни пошкодили 1605 об’єктів медзакладів

Джерело: МОЗ України

За понад 27 місяців повномасштабної війни росіяни пошкодили 1 605 об’єктів медзакладів та ще 211 зруйнували повністю.

Вже понад два роки повномасштабної війни країна-агресорка продовжує атакувати українську цивільну інфраструктуру, зокрема й медичну. Ворог щодня бомбардує українські лікарні, поліклініки, пологові тощо.

Відтак, за понад 27 місяців внаслідок ворожих атак пошкоджено 1 605 обʼєктів медзакладів та ще 211 з них зруйновані повністю й відновленню не підлягають.

Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківської, Донецької, Миколаївської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. Зараз отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях неможливо.

Крім того, ворог пошкодив 166 автівок екстреної медичної допомоги, знищив 261 та захопив 125 автівок “екстренки”.

Попри постійні ворожі атаки та обстріли, триває робота над відновленням української медичної інфраструктури.

Так, 517 об’єктів відновлено повністю та ще 353 — частково. Це медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо.

Найбільше обʼєктів відновлено на Миколаївщині, Дніпропетровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині. Роботи з відновлення українських медзакладів триватимуть й далі.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.