Від початку року в Україні затримали понад 70 паліїв автомобілів військових – Нацполіція
Джерело: Нацполіція
З початку року Нацполіція та СБУ затримали понад 70 паліїв автомобілів військовослужбовців ЗСУ в різних областях. Найбільше випадків підпалу сталося на Київщині, Харківщині, Рівненщині, в Одесі та Дніпрі.
Начальник департаменту карного розшуку Нацполіції Вадим Дзюбинський повідомив, що підпали здебільшого здійснюють дорослі, малозабезпечені, а також діти та молодь, які шукають легкого заробітку. Виконавців підпалу шукають з Росії, звертаючи увагу на тих, хто поширює антиукраїнські гасла або залежний від азартних ігор.
Дзюбинський зазначив, що палії часто отримують близько 500 доларів або менше, хоча їм обіцяють більше. Відео підпалів використовуються для шантажу, змушуючи виконавців підпалювати ще авто. Речник СБУ Артем Дехтяренко додав, що замовники вимагають знімати підпали на відео, бо це потрібно для російської пропаганди.
Палії автомобілів ЗСУ можуть бути притягнуті до відповідальності за статтями: диверсія, перешкоджання діяльності армії, терористичний акт, держзрада – з покаранням від 5 років до довічного ув’язнення. Зазвичай, суд виносить вирок у 10 років тюрми.
- СБУ спільно з Нацполіцією викрили та затримали у Дніпрі неповнолітнього, який за вказівкою РФ підпалив позашляховик Збройних сил України.
- У Києві СБУ та Нацполіція затримали 16-річного юнака, який за наказом російських спецслужб підпалював авто Сил оборони.
- СБУ та Нацполіція затримали в Одесі фітнес-тренера, який за завданням ФСБ підпалював військові авто в Києві, Дніпрі та Одесі.
- СБУ спільно з Нацполіцією затримали громадянина іноземної держави, який за вказівкою РФ підпалив військовий позашляховик у Вінниці та готував нові підпали.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.