«Відлякував туристів»: на Прикарпатті місцеві жителі напали на блокпост ТЦК

Джерело: Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки/Facebook

У Ворохті на Івано-Франківщині місцеві жителі протестували проти блокпоста, де ТЦК перевіряє документи військовозобов’язаних. Вони кажуть, що через блокпост туристи бояться їхати на курорт.

Під час конфлікту протестувальники напали на автомобіль ТЦК. Військові заявили, що продовжать перевірки.

4 липня в мережі з’явилося відео, де люди в цивільному сваряться з чоловіками у формі. Вони перекрили дорогу автомобілю з військовим за кермом, почали бити по машині ногами й руками, а потім виштовхали авто на узбіччя. На відео видно, що військовому стало зле.

Військові відповіли на обурення місцевих тим, що їдуть на курорт тільки ті чоловіки, які уникають свого обов’язку. Вони також сказали, що місцеві жителі першими почали конфлікт і побили машину військового, який до цього був поранений на фронті.

“Нам незрозуміло, проти чого протестують місцеві жителі? Проти своїх же односельців, які воюють зараз і захищають нашу країну? Проти сотень тисяч чоловіків, які ризикують життям і воюють за нашу державу? Можливо, місцеві протестують узагалі проти України? Ці питання риторичні”, — йдеться в дописі ТЦК.

  • З 18 травня, коли розпочав роботу застосунок Резерв+, його послугами скористалися вже 2 мільйони громадян. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.
  • У Закарпатській області чоловік під час під візиту для уточнення даних порізав собі вени у вбиральні військкомату.
  • Командир 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук обурився через те, що ТЦК та СП разом з політичною владою ігнорують мобілізацію в певних місцях. Він запитав, чому елітні райони міст оминають мобілізаційні заходи на відміну від, наприклад, спальних.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.