Відновлення Сектору Гази коштуватиме щонайменше $53 мільярди — ООН

Джерело: AFP

Для відновлення Сектору Гази та подолання гуманітарної кризи знадобиться понад 53 мільярди доларів, йдеться в доповіді ООН. За оцінками, близько 20 мільярдів із цієї суми необхідно вже в перші три роки.

В ООН наголошують, що для початку реконструкції анклаву потрібно не лише фінансування, а й створення “політичних рамок і рамок безпеки”. У документі також зазначено, що відбудова має закласти основу для політичного процесу, спрямованого на припинення ізраїльської окупації та створення життєздатного рішення на основі двох держав.

За підрахунками, понад 60% житлового фонду Гази було зруйновано під час бойових дій між Ізраїлем і ХАМАСом. Відновлення житла потребує близько 15,2 мільярда доларів. Сектори торгівлі та промисловості — приблизно $6,9 млрд, охорони здоров’я — стільки ж. На сільське господарство потрібно $4,2 млрд, транспорт — $2,9 млрд, водопостачання та санітарію — $2,7 млрд, освіту — $2,6 млрд.

Окремо в доповіді наголошується на необхідності $1,9 млрд для екологічного сектору. Ця сума включає витрати на розчищення завалів, ліквідацію нерозірваних боєприпасів і вивезення уламків.

За оцінками ООН, війна призвела до утворення понад 50 мільйонів тонн небезпечних відходів, серед яких нерозірвані боєприпаси, азбест, будівельне сміття та людські останки.

Конституційний суд Чехії зобов’язав уряд дозволити президенту Петеру Павелу відвідати саміт НАТО в Туреччині наступного місяця.

Британський фотограф Дон Маккаллін, який понад 70 років документував війни та конфлікти по всьому світу, випустить свою останню книжку, присвячену В’єтнамській війні. Для цього він повернеться до власного архіву та найвідоміших світлин, зроблених під час бойових дій у В’єтнамі.

Південнокорейські військові заявили про затримання солдата КНДР після того, як він перетнув кордон поблизу центральної ділянки міжкорейського кордону. 

У лікарні помер 25-річний фахівець із розмінування гуманітарної організації Norwegian People’s Aid, який був поранений під час російського обстрілу Високопільської громади. Загалом ця атака забрала життя двох працівників NPA.

В середу, 24 червня, російські окупанти атакували комунальне підприємство в Запорізькому районі. Є жертва та поранені.