Відомо про 54 українських військовополонених, страчених росіянами — ОГП

Джерело: Офіс Генерального прокурора (ОГП) у Telegram

Офіс генерального прокурора заявив, що веде 27 кримінальних проваджень щодо страти українських військовополонених, тобто про вбивство 54 захисників.

Представник ОГП прокоментував відео, опубліковане в соцмережах 7 квітня, зазначивши, що попередньо злочин відбувся біля Кринок на Херсонщині, але деталі ще перевіряються.

Він закликав до обережності у розмовах про загиблих, адже надійність імен потерпілих ще не підтверджена.

При цьому представник зазначив, що ОГП вивчатиме відповідальність командування, яке несе відповідальність за подібні дії, оскільки це свідчить про політику РФ.

За інформацією Офісу генерального прокурора, випадки страт українських військовополонених реєструються з березня 2022 року. Уже був винесений вирок першому російському військовому за вбивство захисника на Чернігівщині.

Розслідування ускладнює те, що прокурори та слідчі часто не мають доступу до місця злочину або можливості оглянути тіло, проте вони активно працюють над розкриттям цих злочинів, здійснюючи співпрацю з різними міжнародними організаціями та агентствами.

  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зробив заяву щодо чергового воєнного злочину росіян — розстрілу полонених українських військовослужбовців на Херсонщині.
  •  26 березня Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) оприлюднила нові дані про тортури росіянами українських військовополонених та різке зростання кількості достовірних звинувачень у стратах полонених.
  • Варто наголосити, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
  • Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.

США прийняли рішення зупинити постачання ракет Patriot іншим країнам, аби пришвидшити виконання замовлення України.