«Відсидітися нікому не вдасться»: командувач про заклик до мобілізації

Джерело: командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк у Facebook.

У Сухопутних військах закликали військовозобов’язаних знайти в собі мужність та стати до лав ЗСУ. Цей заклик обґрунтовується необхідністю в людях, адже навіть за наявності достатнього озброєння армія не може існувати без військових.

“Сьогодні ті ж самі люди говорять, що наша армія –найсильніша і найфаховіша в Європі, світі. У нашому розпорядженні – західне озброєння. Ми знаємо і розуміємо задуми ворога. Маємо талановитих і досвідчених командирів. Два роки тому ми обороняли Київ, а тепер вражаємо військові цілі за тисячу кілометрів від лінії зіткнення власними військовими технологіями. Але скільки б допомоги ми не отримали, скільки б зброї у нас не було – нам бракує людей!” – заявив Павлюк.

Генерал Павлюк наголосив, що зараз у розпорядженні української армії є західне озброєння, а командири мають необхідний досвід і талант. Проте, попри це, головна проблема полягає в нестачі людських ресурсів.

“Російські пропагандисти змусили багатьох повірити в те, що мобілізація – це не про захист своєї держави від агресора, а про несправедливість і порушення прав. Я розумію бажання людей жити мирним життям, подорожувати, будувати кар’єру. Але є об’єктивна реальність: Росія відмовляє нам у праві на існування. Ворог розуміє тільки мову сили”, – акцентував Павлюк.

На переконання генерала Павлюка, українцям потрібно зрозуміти, що відступництво та відмова від захисту країни може призвести до втрати прав та свобод. Він закликав громадян не піддаватися провокаціям та приєднатися до ЗСУ, щоб протистояти агресії Росії та повернути мирне життя на українські землі.

Чим більше українців знайдуть у собі мужність стати до лав ЗСУ, тим менше буде шансів у Росії втілити її кровожерливі задуми. І тим скоріше українські міста повернуться до нормального безпечного життя. Тому я закликаю українців залишити емоції, не піддаватись провокаціям. Маємо усвідомити, що відсидітися нікому не вдасться. Адже на кону – доля країни, доля нашої нації. Росія нікого не залишить в спокої: ні тих, хто сховався, ні тих, хто зрадив Україну”, – додав Павлюк.

Генерал Павлюк нагадав, що Збройні Сили України потребують різних фахівців, а не лише бійців. Він заохочує військовозобов’язаних розглянути можливість служби у ЗСУ на різних посадах, які відповідають їхнім навичкам та спеціалізації.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.