Війна в Україні вплинула на відносини РФ з колишніми країнами СРСР – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники оцінили, як повномасштабне вторгнення РФ в Україну вплинуло на відносини Росії з колишніми державами-членами СРСР.

Фахівці зауважили, що Кремль, найімовірніше, хоче й надалі мати вплив у цих країнах як пріоритет зовнішньої політики, вирішальний для внутрішньої безпеки та економічного процвітання.

Та попри це, повномасштабна війна проти України знизила загальний вплив РФ на інші сусідні держави.

“Ресурси, які РФ виділила на Україну, та її нездатність досягти воєнного прориву поставила під сумнів традиційну позицію Росії як гаранта регіональної безпеки”, – зауважили розвідники.

Вони додали, що порушення суверенітету України також підвищило ймовірність загрози безпеці з боку Росії, а занепад російської економіки та ризик вторинних санкцій посилили занепокоєння щодо економічної залежності від Кремля.

Зважаючи на ці обставини, колишні країни СРСР активізували зусилля щодо диверсифікації своїх економічних, політичних та безпекових відносин, аби зменшити залежність від Росії.

“Хоча Росія зберігає значну присутність, як відкриту, так і приховану, здатність Кремля досягати своїх цілей і завдань майже напевно значно знизилась за останні два роки”, – резюмували розвідники.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.