Війна в Україні вплинула на відносини РФ з колишніми країнами СРСР – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники оцінили, як повномасштабне вторгнення РФ в Україну вплинуло на відносини Росії з колишніми державами-членами СРСР.

Фахівці зауважили, що Кремль, найімовірніше, хоче й надалі мати вплив у цих країнах як пріоритет зовнішньої політики, вирішальний для внутрішньої безпеки та економічного процвітання.

Та попри це, повномасштабна війна проти України знизила загальний вплив РФ на інші сусідні держави.

“Ресурси, які РФ виділила на Україну, та її нездатність досягти воєнного прориву поставила під сумнів традиційну позицію Росії як гаранта регіональної безпеки”, – зауважили розвідники.

Вони додали, що порушення суверенітету України також підвищило ймовірність загрози безпеці з боку Росії, а занепад російської економіки та ризик вторинних санкцій посилили занепокоєння щодо економічної залежності від Кремля.

Зважаючи на ці обставини, колишні країни СРСР активізували зусилля щодо диверсифікації своїх економічних, політичних та безпекових відносин, аби зменшити залежність від Росії.

“Хоча Росія зберігає значну присутність, як відкриту, так і приховану, здатність Кремля досягати своїх цілей і завдань майже напевно значно знизилась за останні два роки”, – резюмували розвідники.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.