Військовий фахівець з радіотехнологій пояснив, чому в українців збився час на iphone
Джерело: Букви
Військовий фахівець в галузі радіотехнологій та голова ГО “Центр радіотехнологій” Сергій Бескрестнов з позивним “Флеш” пояснив, чому українці помічають збій часу на їхніх телефонах.
Він пояснив, що це пов’язано з радіоелектронною боротьбою (РЕБ).
“Для захисту нашої країни від “шахедів” ми впливаємо РЕБом на сигнали супутникової навігації”, – пояснив “Флеш”.
Він додав, що РЕБ є двох типів: який просто заглушує сигнал супутникової навігації та який обманює приймачі супутника навігації, створюючи хибні координати, щоб ударний БпЛА “думав”, що він знаходиться в іншому місці.
“Таким чином під час повітряної тривоги їх сигнали супутникових приймачів показують, що телефон може знаходитися в іншій країні, може їздити, знаходитися в русі, може стояти стаціонарно”, – сказав Бескрестнов.
Він зазначив, що не варто лякатися, оскільки це не несе жодної загрози для українців.
“Букви” раніше повідомляли, що в останні кілька днів користувачі iphone в Україні заявляють про збій часу на їхніх телефонах.
Українці зазначили, що їх геопозицію автоматично перемкнуло на пристроях Apple. Відтак користувачів “перекинуло” в Білорусь, Курськ та найчастіше – у Москву. Однак були й ті, яким висвітлило локацію Північного Льодовитого океану.
Для того, щоб уникнути такої ситуації, власникам iphone варто у налаштуваннях вимкнути функцію “Задавати автоматично” у розділі “Дата і час” та встановити правильний часовий пояс.
- У роботі месенджера “Телеграм” 3 жовтня зафіксували збій. Проблеми у роботі сервісу вже відчули користувачі.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.