Влада Кременчука замовила партію ігрових ноутбуків по 99 тисяч

Джерело: Prozorro

На Полтавщині у Кременчуку влада оголосила тендер на закупівлю ігрових ноутбуків. Виконавчий комітет міської ради закупив партію Dream Machines на загальну суму у майже 1,5 мільйона грн. Виявилося, що ціна за одиницю значно перевищує ринкову вартість.

Джерело: prozorro

Так, згідно з даними майданчика публічних закупівель, компанія “Активбуд-М” мала постачити ноутбуки за ціною по 99 000 грн. Міська рада придбала 15 ігрових моделей Dream Machines RG3060-15 (RG3060-15UA38) за 1 486 080 грн із ПДВ.

Одначе, ринкова ціна цієї моделі значно нижча. Зокрема на офіційному сайті виробника Dream Machines модель ноутбука коштує 62 999 гривень, тоді як у магазинах вартість таких ноутбуків стартує від 61 тис. гривень.

Джерело: hotline

Компанія “Активбуд-М”, що зареєстрована у Кременчуці, займається оптовою торгівлею деревини, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Від 2022 року фірма вже отримала підрядів на 24 мільйони гривень на Полтавщині.

 

Соєю чергою, міський голова Віталій Малецький зазначив, що комп’ютерне обладнання придбали для військових за їхньою заявкою, тоді як не звернули уваги на вартість за одиницю.

Нещодавно ми виконували замовлення на закупівлю ноутбуків, необхідних для роботи військових. Їх закупили за ринковою ціною 69 тис. грн., а не 99 і передали військовим (документ додається). Вони попросили купити їм ще одну партію, — мовиться у дописі міського голови.

Він додав, що після підписання договору на придбання нової партії ноутбуків, виявили невідповідності в первинних документах: нібито постачальник допустив “арифметичні помилки”. Та запевнив, що договір з цим постачальником було відразу розірвано.

Малецький опублікував листи від ТОВ “Активбуд-М”, зокрема у першому фірма надала уточнені документи на реалізацію товару у зв’язку з “арифметичною помилкою”. Та у листі від 14 серпня постачальник повідомив, що не має змоги передати залишок товару згідно з договору №348 і просить його розірвати.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.