Власник алкогольного бізнесу Євгеній Черняк підозрюється у фінансуванні збройної агресії РФ
Джерело: Служба безпеки Україні
На підставі матеріалів Служби безпеки України оголошено про підозру власнику одного з найбільших алкогольних холдингів України Євгенію Черняку.
Відомо, що під час повномасштабного вторгнення компанії, які знаходяться під його контролем, продовжували вести бізнес з ворогом.
За результатами розслідування встановлено, що протягом 2022 року підпорядковані Черняку підприємства, лише у формі сплати податків і зборів, передали до російського бюджету близько 6 мільярдів гривень.
Також задокументовано, що компанії фігуранта, розташовані в чотирьох країнах Центральної Азії та Південного Кавказу, закуповували в Росії промислові обсяги спирту та інших супутніх продуктів.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили про підозру Черняку та ще шести топменеджерам його компаній за ч. 2 ст. 28, ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Наразі вирішується питання про застосування арешту до їхнього приватного та корпоративного майна з метою передачі його в управління Агентству з управління активами.
Довідково: Євгеній Черняк входить у ТОП-30 найбагатших людей України за версією журналу Forbes-Україна. Він є засновником і генеральним директором Торгового дому “Мегаполіс”, збудував ЛГЗ “Хортиця”. Станом на 2018 рік, алкогольний бізнес Черняка контролював 18% алкогольного ринку України.
- Співробітники Служби безпеки України затримали у Києві власника інтернет-провайдера, який надає послуги на тимчасово окупованій частині Луганщини та співпрацює з росіянами.
- Колаборантку Юлію Лозанову, більш відому під псевдонімом Юлія Вітязєва, заочно засудили до 11 років позбавлення волі. Ще у 2015 році вона переїхала з України до Москви, де розпочала публічно поширювати фейки про суспільно-політичну ситуацію в Україні.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.