ВМФ РФ скоротив свої операції у східній частині Чорного моря – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

Через атаки України на російські кораблі, ВМФ РФ, імовірно, обмежив свої операції у східній частині Чорного моря.

Фахівці зауважили, що після низки успішних морських атак України, глава міноборони РФ Сергій Шойгу 17 березня відвідав командний пункт Чорноморського флоту РФ на ТО Криму.

Там Шойгу отримав нові дані щодо українських операцій та обговорив дії ВМФ РФ. У міноборони повідомили, що Шойгу оголосив про нові заходи для підрозділів ЧФ РФ, аби знизити загрозу з боку українських БпЛА.

Особливу увагу прикуто до щоденних навчань з метою швидко відбивати атаки БпЛА на судна і вдень, і вночі.

Шойгу також віддав наказ забезпечити певні об’єкти додатковим крупнокаліберним озброєнням для посилення захисту.

“ВМФ РФ, наймовірніше, обмежив свої операції у східній частині Чорного моря, оскільки його втрати збільшуються, а сприйняття загроз зростає. Оскільки Україна продовжує шукати можливості для ударів на відстані, міноборони РФ посилює зусилля для збереження свого флоту у Чорному морі”, – резюмували фахівці.

  • У британській розвідці повідомили, що, ймовірно, після значних втрат кораблів Кремль змінив командувача ВМФ РФ: замість адмірала Миколи Євменова пост міг обійняти командувач північним флотом адмірал Олександр Мойсеєв.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.