ВМС атакували газову вишку, яка загрожувала цивільним суднам – речник

Джерело: Дмитро Плетенчкук

Українські військові вдарили по газовій вежі в Чорному морі, де розміщувалися російські військові та технічне обладнання для розвідки, зокрема для GPS-спуфінгу (підробка сигналів GPS, щоб змусити пристрій показувати неправильне місцеперебування).

Операцію провели берегові ракетно-артилерійські війська ВМС разом із розвідниками ГУР.

“Так, окупанти використовували цю локацію для GPS-спуфінгу з метою зробити небезпечним цивільне судноплавство. Допустити цього ми не можемо. І так, за пів доби до ураження ворог закинув на платформу обладнання та військовий персонал. Цивільних там не було. Штатний функціонал платформа не виконувала”, – зазначив речник ВМС Дмитро Плетенчук.

Волонтер Сергій Стерненко оприлюднив відео ураження вежі, де, за його словами, перебували 40 російських військових.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.

Українські військові пілоти розпочнуть підготовку на десяти нових навчально-тренувальних літаках ALTO NG, котрі держава отримала завдяки Коаліції спроможностей повітряних сил, уряду Чехії та благодійному фонду Dárek pro Putina.

Державний секретар США Марко Рубіо наголосив, що домовленості між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом в Анкориджі, про які неодноразово заявляли російські посадовці, насправді ніколи не існувало.