ВМС атакували газову вишку, яка загрожувала цивільним суднам – речник
Джерело: Дмитро Плетенчкук
Українські військові вдарили по газовій вежі в Чорному морі, де розміщувалися російські військові та технічне обладнання для розвідки, зокрема для GPS-спуфінгу (підробка сигналів GPS, щоб змусити пристрій показувати неправильне місцеперебування).
Операцію провели берегові ракетно-артилерійські війська ВМС разом із розвідниками ГУР.
“Так, окупанти використовували цю локацію для GPS-спуфінгу з метою зробити небезпечним цивільне судноплавство. Допустити цього ми не можемо. І так, за пів доби до ураження ворог закинув на платформу обладнання та військовий персонал. Цивільних там не було. Штатний функціонал платформа не виконувала”, – зазначив речник ВМС Дмитро Плетенчук.
Волонтер Сергій Стерненко оприлюднив відео ураження вежі, де, за його словами, перебували 40 російських військових.
Військово-морські сили розчищають Чорне море від російського непотребу!
Цієї ночі вони завдали удару по одній із газових вишок у акваторії, де ворог розмістив технічне розвідувальне обладнання та тримав до 40 осіб особового складу.
Тепер це підводні і одночасно підсмажені… pic.twitter.com/8GAoJ84axo— Serhii Sternenko ✙ (@sternenko) August 10, 2024
- У ніч на 9 серпня ГУР атакувало російські катери у ТО Криму з допомогою ударного морського дрона MAGURA V5.
- У п’ятницю, 9 серпня, спецпризначенці ГУР здійснили десантну операцію на тимчасово окуповану росіянами Кінбурнську косу й знищили десятки росіян та їхню техніку.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.