Внаслідок повномасштабної війни понад 300 тваринницьких ферм пошкоджено або зруйновано

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив, що внаслідок повномасштабної агресії РФ понад 300 тваринницьких ферм пошкоджено або зруйновано.

Зокрема, загинуло близько 7 тисяч голів великої рогатої худоби та 3,5 млн голів птиці.

Водночас в Україні є всі передумови для ефективного розвитку м’ясної галузі і реалізації експортного потенціалу.

За словами Тараса Висоцького, для успішного розвитку тваринницької галузі потрібно подолати кілька викликів. Один з них – енергетичний.

“Тваринництво – галузь, де не може бути паузи у виробництві. Щоб сектор розвивався і був стабільним, потрібне постійне забезпечення тварин кормами та безперебійне енергопостачання”, – пояснив Тарас Висоцький.

А також зауважив, що одне з важливих завдань тваринницької  галузі – експорт продукції. І тут, за його словами, є позитивні зрушення.

Цьогоріч очікується збільшення виробництва свинини на 4% в порівнянні з 2022 роком. Також зростає експорт м’яса та м’ясопродуктів.

Зокрема, за 9 місяців 2023 року зростання обсягів експорту м’яса становило понад 10% порівняно з 2022 роком. Експорт свинини збільшився майже у 2,5 раза.

Згідно з короткостроковим прогнозом на 2024 рік, очікується стабілізація обсягів виробництва м’яса птиці та свинини.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.

Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.

Глава Міністерства оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що країна готова спорядити Україні ППО малої дальності.