Внаслідок війни збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд грн
Джерело: очільник Міндовкілля Руслан Стрілець у Facebook
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.
Це лише ті, що вже вдалося обрахувати по Одещині, Херсонщині та Миколаївщині. Щодо українського Криму – попереду масштабна робота.
Після деокупації Криму інспектори безпосередньо працюватимуть на місцях та обраховуватимуть збитки. За словами очільника Міндовкілля, Держекоінспекція вже сформувала кадровий резерв із працівників, які готові взятися до роботи тоді, коли це буде можливо.
“Сьогодні під час наради в Одеській обласній державній адміністрації дав доручення Державній екологічній інспекції України активізувати роботу з “камеральної” оцінки збитків, завданих кримському довкіллю – за допомогою супутникових знімків та посилюючи співпрацю із відповідними службами й установами. За результатами матимемо окремий дашборд з аналітикою”, – повідомив Руслан Стрілець.
Під час наради також йшлося про фіксацію наслідків збройної агресії РФ для Чорного моря. Лише внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС величезна кількість токсичного забруднення потрапила у чорноморські води.
Крім того, за даними Українського наукового центру екології моря, від 25 лютого 2022 року кількість випадків викидів дельфінів на узбережжя причорноморських країн збільшилася вдвічі у порівння з довоєнними роками.
Руслан Стрілець доручив Українському науковому центру екології моря підготувати повний звіт щодо загибелі дельфінів з аналізом динаміки. Також Держекоінспекція та науковці центру екології моря мають посилити координацію для виявлення і фіксації всіх випадків заподіяння Росією шкоди Чорному морю.
“І вже зараз треба думати про відновлення. Тож Український науковий центр екології моря напрацює пропозиції щодо конкретних заходів з відновлення морської екосистеми. Ми включимо їх у програму, яку на початку наступного року розпочнемо обговорювати на міжнародних майданчиках, заручившись підтримкою партнерів на довгому, але необхідному шляху відновлення”, – резюмував Руслан Стрілець.
- За 512 днів повномасштабної війни Росії проти України фахівці зафіксували близько 2,5 тисяч злочинів окупантів проти довкілля.
- У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України показали, як виглядає дно Каховського водосховища після підриву російськими окупантами дамби.
- Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.
Триває 1097-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 868 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про посилення санкцій проти російських компаній і підтримку відновлення та реконструкції України.
До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади.
У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій.
Уряд Австралії запровадив цільові фінансові санкції та заборону на поїздки щодо 70 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 79 організацій. Це найбільший пакет санкцій проти Росії з боку Австралії з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.