Внаслідок війни збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд грн

Джерело: очільник Міндовкілля Руслан Стрілець у Facebook

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.

Це лише ті, що вже вдалося обрахувати по Одещині, Херсонщині та Миколаївщині. Щодо українського Криму – попереду масштабна робота.

Після деокупації Криму інспектори безпосередньо працюватимуть на місцях та обраховуватимуть збитки. За словами очільника Міндовкілля, Держекоінспекція вже сформувала кадровий резерв із працівників, які готові взятися до роботи тоді, коли це буде можливо.

“Сьогодні під час наради в Одеській обласній державній адміністрації дав доручення Державній екологічній інспекції України активізувати роботу з “камеральної” оцінки збитків, завданих кримському довкіллю – за допомогою супутникових знімків та посилюючи співпрацю із відповідними службами й установами. За результатами матимемо окремий дашборд з аналітикою”, – повідомив Руслан Стрілець.

Під час наради також йшлося про фіксацію наслідків збройної агресії РФ для Чорного моря. Лише внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС величезна кількість токсичного забруднення потрапила у чорноморські води.

Крім того, за даними Українського наукового центру екології моря, від 25 лютого 2022 року кількість випадків викидів дельфінів на узбережжя причорноморських країн збільшилася вдвічі у порівння з довоєнними роками.

Руслан Стрілець доручив Українському науковому центру екології моря підготувати повний звіт щодо загибелі дельфінів з аналізом динаміки. Також Держекоінспекція та науковці центру екології моря мають посилити координацію для виявлення і фіксації всіх випадків заподіяння Росією шкоди Чорному морю.

“І вже зараз треба думати про відновлення. Тож Український науковий центр екології моря напрацює пропозиції щодо конкретних заходів з відновлення морської екосистеми. Ми включимо їх у програму, яку на початку наступного року розпочнемо обговорювати на міжнародних майданчиках, заручившись підтримкою партнерів на довгому, але необхідному шляху відновлення”, – резюмував Руслан Стрілець.

Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки і використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.