Вночі окупанти атакували Одесу та Миколаїв: у містах значні руйнування та десятки постраждалих
Джерело: голова Миколаївської ОВА Віталій Кім, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, голова Одеської ОВА Олег Кіпер, речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк.
Вночі 20 липня російські окупаційні війська здійснили ракетно-дронові удари по Одесі та Миколаєву. В обох містах зафіксовано влучання та значні руйнування. Десятки осіб постраждали, є також загиблі.
Миколаїв:
Близько 03:35 Віталій Кім повідомив, що війська РФ вдарили по центру міста. Внаслідок атаки зайнявся гараж та триповерховий житловий будинок.
Вранці він повідомив, що внаслідок ракетного удару по Миколаєву постраждало 18 осіб, з яких 9 госпіталізовано, зокрема 5 дітей. Двох осіб врятували з-під завалів.
Окрім цього Віталій Кім повідомив про загиблих, проте інформації щодо кількості жертв поки що немає.

Фото: t.me/senkevichonline
Своєю чергою мер Миколаєва також повідомив про приліт у центрі міста. Він уточнив, що ракета росіян впала поруч з житловим будинком, унаслідок чого утворилась величезна вирва. Він також додав, що внаслідок атаки пошкоджень зазнали щонайменше 5 житлових багатоповерхівок.
На іншій адресі пошкоджено близько 15 гаражів та вибито вікна у декількох багатоповерхівках, повідомив міський голова Миколаєва.

Фото: t.me/senkevichonline
“Щодо відселення людей, маємо дві локації. З жителями працюють представники адміністрації району”, – написав Сєнкевич.
Одеса:
За інформацією Одеської ОВА, росіяни вдарили по середмістю Одеси. Як наслідок – здійнялась пожежа на площі 300 квадратних метрів.
Також він додав, що постраждало двоє осіб, їх госпіталізували.
“Є також “приліт” в області. Детальна інформація – згодом”, – написав він.
Своєю чергою речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк в етері телемарафону повідомила, що в Одесі окупанти поцілили в адміністративну будівлю.
“Наслідки ще уточнюються, тому що вибуховою хвилею пошкожджено дуже багато будинків навколо та будівель навколо”, – сказала вона.
Також Гуменюк повідомила, що постраждало щонайменше 4 осіб, яким вже надали медичну допомогу.
Щодо влучань в Одеській області, то окупати поцілили по об’єктах логістики, зокрема у складські приміщення.
“Остаточні дані ще уточнюються, але ми знаємо, що були застосовані ракети різного базування, долучався до атаки і підводний човен, який був на чергуванні у Чорному морі і стратегічна авіація з випуском ракет типу Х-22 і застосовувались берегові ракетні комплексити типу “Онікс” та, вірогідно, “Іскандер””, – додала Гуменюк.
- Уночі 19 липня російські окупанти здійснили чергову комбіновану повітряну атаку на Україну, випустивши понад три десятки ракет та понад три десятки ударних БпЛА. 37 ворожих цілей вдалось знищити, проте є і влучання.
- Дві ночі поспіль РФ обстрілювала об’єкти портової інфраструктури, задіяні в “Зерновій ініціативі”. Ворог атакував зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.