Вночі воїни ГУР знищили ракетний катер «Івановець» Чорноморського флоту РФ

Джерело: Головне управління розвідки МО України

В ніч з 31 січня на 1 лютого воїни спецпідрозділу “Group 13” ГУР знищили ракетний катер “Івановець” Чорноморського флоту РФ.

Фото: kchf.ru

Російський катер був на рейді озера Донузлав у тимчасово окупованому Криму. Внаслідок низки прямих влучань у корпус вороже судно зазнало пошкоджень й затонуло.

За попередньою інформацією, російська пошуково-рятувальна операція на Донузлаві успіху не мала.

У ГУР зазначають, що вартість втраченого російського корабля становить орієнтовно 60-70 мільйонів доларів. Спецоперацію зі знищення катера здійснили за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та платформи United24.

Нагадаємо, що в липні 2023 року російський ракетний катер “Івановець” уразив протикорабельною крилатою ракетою український корвет проєкту 1124М “Тернопіль”, захоплений під час окупації Криму.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.