Володимир Зеленський звільним Вадима Пристайка з посади посла України у Великій Британії

Джерело: пресслужба президента України

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення з посади Вадима Пристайка, який був послом України у Великій Британії.

Відповідний указ Зеленський № 442 було підписано сьогодні, 21 липня.

“Звільнити ПРИСТАЙКА Вадима Володимировича з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії та з посади Постійного представника України при Міжнародній морській організації (IMO) за сумісництвом”, – мовиться в указі.

Зауважимо, що Вадим Пристайко обіймав вказаний пост з липня 2020 року. До цього він менш як рік був главою МЗС України в уряді Олексія Гончарука.

Також додамо, що нещодавно Володимир Зеленський – коментуючи слова глави міноборони Великої Британії Бена Воллеса про те, що Україна повинна дякувати Заходу за надане озброєння – заявив, що готовий дякувати Воллесу щоденно і закликав показати, як потрібно правильно дякувати.

Згодом цю ситуацію прокоментував Вадим Пристайко, який в інтерв’ю Ske News зауважив, що ці слова українського президента були “нездоровим сарказмом”.

“Я думаю, він відповів трохи з сарказмом у його вчорашній заяві… Він сказав, що кожного ранку він прокидатиметься і дзвонитиме Бену Воллесу, щоб подякувати йому… Я не думаю, що це здоровий сарказм. Саркастичний коментар британського міністра про Amazon отримав таку ж саркастичну відповідь президента Зеленського. Але я впевнений, що сарказм між дружніми країнами не потрібен”, – сказав він.

Україні вдалося звільнити ще сімох цивільних громадян, яких Росія роками незаконно утримувала у неволі.

У Сумах знову зросла кількість поранених унаслідок ранкової атаки РФ по місту 27 червня.

Виконавчий комітет Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF) дозволив спортсменам всіх вікових груп з Росії та Білорусі брати участь у змаганнях.

Уночі 27 червня Україна втратила винищувач МіГ-29. Пілот встиг катапультуватись.

В одному з сіл Білгород-Дністровського району Одеської області поліціянти затримали 36-річну жінку за підозрою в катуванні 5-річного сина.