Ворог продовжує мінувати Запорізьку АЕС – ГУР

Джерело: пресслужба Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російські військові продовжують мінування Запорізької атомної електростанції та об’єктів на території станції. Наразі на територію ЗАЕС доставляються міни та вибухові речовини.

Так, у технічних приміщеннях та у машинних залах встановлені мінно-вибухові загородження. У пресслужбі зазначили, що росіяни здебільшого застосовують міни спрямованого типу радянських зразків: МОН-50, МОН-90, МОН-100, МОН-200.

Джерело: ГУР

Зауважимо, 4 липня Збройні сили України офіційно повідомили про можливу підготовку росіянами, найближчим часом, провокації на території Запорізької атомної електростанції.

Одначе згодом, 5 липня, Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило, що на Запорізькій атомній електростанції в Україні немає видимих ​​ознак мінування.

Після чого, співробітник окупованої росіянами Запорізької АЕС, який досі працює на станції, розповів, що російські військові продовжують нарощувати присутність на станції й по периметру ЗАЕС встановлюють вогневі позиції.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що фахівці досягли прогресу в інспектуванні кількох ділянок Запорізької АЕС. Однак, доступ до даху агентство не отримало.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.