Ворог продовжує мінувати Запорізьку АЕС – ГУР

Джерело: пресслужба Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російські військові продовжують мінування Запорізької атомної електростанції та об’єктів на території станції. Наразі на територію ЗАЕС доставляються міни та вибухові речовини.

Так, у технічних приміщеннях та у машинних залах встановлені мінно-вибухові загородження. У пресслужбі зазначили, що росіяни здебільшого застосовують міни спрямованого типу радянських зразків: МОН-50, МОН-90, МОН-100, МОН-200.

Джерело: ГУР

Зауважимо, 4 липня Збройні сили України офіційно повідомили про можливу підготовку росіянами, найближчим часом, провокації на території Запорізької атомної електростанції.

Одначе згодом, 5 липня, Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило, що на Запорізькій атомній електростанції в Україні немає видимих ​​ознак мінування.

Після чого, співробітник окупованої росіянами Запорізької АЕС, який досі працює на станції, розповів, що російські військові продовжують нарощувати присутність на станції й по периметру ЗАЕС встановлюють вогневі позиції.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що фахівці досягли прогресу в інспектуванні кількох ділянок Запорізької АЕС. Однак, доступ до даху агентство не отримало.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.