Ворог утримує 11 кораблів на бойовому чергуванні у Чорному морі – ВМС ЗСУ

Джерело: пресслужба ВМС ЗСУ

Станом на 3 серпня у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває 11 ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 12 ракет.

Тоді як в Азовському морі знаходяться три ворожих кораблі.

Водночас у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває вісім ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 24 ракет.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 30 суден,  з них 8 рухались з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 24 суден, з них 5 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

Джерело: ВМС ЗСУ

РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.

За інформацією речниці ОК “Південь” Наталії Гуменюк, РФ вивела у Чорне море потужне корабельне угрупування. Є висока імовірність, що окупанти готуються до масованого ракетного обстрілу України.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.