Ворог утримує у Чорному морі підводний ракетоносій – ОК «Південь»

Джерело: Оперативне командування “Південь”

Станом на 15 жовтня оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається стабільно напруженою. Наразі триває контрбатарейна боротьба, маневри силами та засобами.

Водночас корабельне угруповання ворожого флоту розгорнуто в кількості 13 одиниць, з них один перебуває в Азовському, і 12 знаходяться у Чорному морях.

Саме в чорному на бойовому чергуванні перебуває підводний ракетоносій, споряджений до 4 ракет типу “Калібр”.

Противник протягом доби завдав чотири авіаційні удари із застосуванням десяти керованих авіабомб по населених пунктах Херсонського та Бериславського районів, а також продовжує терор цивільного судноплавства в чорноморській акваторії, скидаючи бомби по шляхах прямування торговельних суден.

Ще однією повітряною загрозою населеним пунктам правобережжя є скидання з дронів осколкових боєприпасів по населених пунктах, при цьому окупанти прицільно обирають місця скупчення людей, приватні обійстя, двори багатоквартирних будинків, де є дитячі майданчики. За минулу добу зафіксовано скидання 33 таких снарядів.

Також ворог завдав понад 100 артилерійських обстрілів. Внаслідок обстрілів загинуло 2 цивільних, ще 2 цивільних поранено, знищено 1 приватний будинок, пошкоджено понад 90 будівель.

Своєю чергою, Сили оборони півдня продовжують виконання вогневих завдань.

Так, за минулу добу ворогу завдано втрат:

  • 29 окупантів;
  • 4 гармати;
  • 1 реактивна система залпового вогню “Ураган”;
  • 1 міномет;
  • 1 станція радіоелектронної боротьби;
  • 4 одиниці автобронетехніки.

Окрім цього, знищено новітній пункт управління мотострілецького полку та пункт управління БпЛА.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.