Ворог утримує у Чорному морі підводний ракетоносій – ОК «Південь»

Джерело: Оперативне командування “Південь”

Станом на 15 жовтня оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається стабільно напруженою. Наразі триває контрбатарейна боротьба, маневри силами та засобами.

Водночас корабельне угруповання ворожого флоту розгорнуто в кількості 13 одиниць, з них один перебуває в Азовському, і 12 знаходяться у Чорному морях.

Саме в чорному на бойовому чергуванні перебуває підводний ракетоносій, споряджений до 4 ракет типу “Калібр”.

Противник протягом доби завдав чотири авіаційні удари із застосуванням десяти керованих авіабомб по населених пунктах Херсонського та Бериславського районів, а також продовжує терор цивільного судноплавства в чорноморській акваторії, скидаючи бомби по шляхах прямування торговельних суден.

Ще однією повітряною загрозою населеним пунктам правобережжя є скидання з дронів осколкових боєприпасів по населених пунктах, при цьому окупанти прицільно обирають місця скупчення людей, приватні обійстя, двори багатоквартирних будинків, де є дитячі майданчики. За минулу добу зафіксовано скидання 33 таких снарядів.

Також ворог завдав понад 100 артилерійських обстрілів. Внаслідок обстрілів загинуло 2 цивільних, ще 2 цивільних поранено, знищено 1 приватний будинок, пошкоджено понад 90 будівель.

Своєю чергою, Сили оборони півдня продовжують виконання вогневих завдань.

Так, за минулу добу ворогу завдано втрат:

  • 29 окупантів;
  • 4 гармати;
  • 1 реактивна система залпового вогню “Ураган”;
  • 1 міномет;
  • 1 станція радіоелектронної боротьби;
  • 4 одиниці автобронетехніки.

Окрім цього, знищено новітній пункт управління мотострілецького полку та пункт управління БпЛА.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.