Ворог вдарив ракетою по густонаселеному мікрорайону Сум
Джерело: пресслужба Сумської ОВА
Ввечері 17 листопада російські війська здійснили потужний ракетний удар по місту Суми. Нині усім постраждалим надають допомогу, інформація щодо наслідків ворожої атаки уточнюється.
О 20.37 ворог наніс потужний ракетний удар по місту Суми, – зазначили у повідомленні Сумської ОВА.
У пресслужбі додали, що балістична ракета, ймовірно, поцілила у густонаселений житловий мікрорайон міста. Наразі є постраждалі, котрим медики надають відповідну допомогу. Також на місці ворожого удару працюють усі необхідні служби.
Місцеві ЗМІ повідомляють про загиблих внаслідок російського обстрілу. Офіційна інформація щодо жертв відсутня.
Своєю чергою, Інформаційний портал Сумської міської ради інформує, що тим, хто немає, де ночувати, громада готова надати тимчасові помешкання. В разі потреби необхідно звернутись до штабу – там проконсультують з цього питання та організують підвезення до місця ночівлі.
З 22:00 у дитсадку № 9 розпочинає роботу штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Телефон штабу: (066)5437677.
Зауважимо, у ніч на 17 листопада російські війська здійснили масштабну повітряну атаку на енергетичні об’єкти України. Протиповітряна оборона України знищила 102 зі 120 випущених ракет, а також 42 ударних дрони з 90, залучених до атаки.
- Російські війська продовжували обстрілювати мирних жителів Херсонщини й 16 листопада, з безпілотників атакували трьох людей.
- Російські війська здійснили масовану ракетно-дронову атаку України, зокрема, Києва, внаслідок чого в Печерському районі є двоє постраждалих, ще у двох районах зафіксовано падіння уламків.
- Під час нічної атаки Миколаєва ворог влучив у житловий сектор, внаслідок чого загинула жінка.
- Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга прокоментував масштабну атаку Росії по українських містах, заявивши, що це є відповіддю російського диктатора Володимира Путіна тим лідерам, які дзвонили чи зустрічалися з ним останнім часом.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.