Ворог вивів на бойове чергування носія «Калібрів» – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на вечір 3 вересня ворог вивів на бойове чергування у Чорне море малий ракетний корабель проєкту “Буян-М”, спорядження якого сягає восьми “Калібрів”.
Корабельне угруповання ворога розгорнуто в кількості 13 одиниць – 11 в Чорному та два в Азовському морях.
Рівень ракетної загрози по всій території України оцінено як високий.
У пресслужбі закликали не ігнорувати сигнали повітряної тривоги, натомість реагувати “оперативно і правильно”.
Загалом оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається стабільно напруженою. Різких змін у стані, складі та характері дій військ противника, ознак формування ним наступальних угруповань не виявлено.
Тероризуючи артилерійськими обстрілами населення Херсонського та Бериславського району, ворог за минулу добу здійснив понад 70 обстріл з використанням понад 470 снарядів, у тому числі 7 обстрілів населених пунктів, внаслідок яких пошкоджено 6 будинків. 1 цивільна особа отримала поранення.
Своєю чергою, Сили оборони півдня продовжують результативно виконувати вогневі завдання. За минулу добу втрати ворога зросли на:
- 95 окупантів;
- 1 БМП-2
- 2 безпілотних літальних апарати оперативно-тактичного рівня “Мерлін” і “Mohajer”
- 4 одиниці автомобільної техніки
- 3 човни
- 2 комплекси відеоспостереження “Муром-М”
Також знищено черговий польовий пункт боєпостачання.
- Збройні сили України просунулися на заході Запорізької області та продовжують наступати.
- За словами українських військових, росіяни почали ускладнювати проходження ЗСУ мінними полями, намагаючись стримувати просування українських воїнів.
- Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.