Ворог вивів на чергування два носії «Калібрів» – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 23 жовтня оперативна ситуація у зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається напруженою. Наразі рівень ракетної загрози – надзвичайно високий, ворог вивів на чергування ракетоносії.
Загалом, на бойовому чергуванні росіяни утримують сім кораблів. Із них шість – у Чорному та один – в Азовському морях.
Водночас у Чорне море ворог вивів два фрегати-ракетоносії, споряджені 16 ракетами типу “Калібр”.
Натомість різких змін у стані, складі та характері дій військ противника, ознак формування ним наступальних угруповань не виявлено. Нині триває контрбатарейна боротьба, маневри силами та засобами.
Протягом минулої бойової доби ворог застосовував різні типи озброєння для завдання максимального ураження цивільному населенню, стратегічно важливій інфраструктурі півдня, намагався виправдати свої невдачі вздовж лінії фронту.
По Херсонщині вдарив балістикою, застосувавши, імовірно “Іскандер-М” в напрямку Білозерської громади Херсонщини.
- Російські військові стали перекидати нові частини зі своєї території до району Авдіївки через величезні втрати. Речник Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун зауважив, що ЗС РФ продовжують наступати на цьому напрямку.
- В Авдіївці Донецької області фіксують загострення бойових дій. До населеного пункту не завозять нову гуманітарну допомогу.
- Росіяни завдали удару по теплоелектростанції ДТЕК, внаслідок чого серйозних пошкоджень зазнало обладнання.
- Уночі 23 жовтня російські військові вчергове атакували Одещину дронами. Уламки безпілотника пошкодили дах складу припортової інфраструктури під Одесою.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.