Вперше в історії: суд ЄС оштрафував Єврокомісію за порушення її власного закону
Джерело: Reuters
Генеральний суд Євросоюзу зобов’язав Європейську комісію відшкодувати збитки громадянину Німеччини за недотримання власних правил захисту даних.
Як розповіли в агенції, мешканець Мюнхену декілька разів відвідував сайт ЄС у 2021—2022 роках. Там він скористався функцією “Увійти через Facebook”, щоб зареєструватися на конференцію. Після авторизації чоловік помітив активізацію з’єднання зі сторонніми постачальниками.
Суд з’ясував, що передача IP-адреси користувача Meta Platforms у США порушила правила захисту даних ЄС. Виявилося, що ЄК передала особисті дані чоловіка Штатам без належних гарантій. Тепер орган виконавчої влади Брюсселю має відшкодувати збитки на суму €400.
За даними вдання, Європейський загальний регламент про захист даних (GDPR) вважають одним з найсуворіших і найбільш всеосяжних законів про захист персональної інформації у світі. Такі великі компанії, як Klarna, Meta, LinkedIn сплачували великі штрафи за його недотримання.
- Європейський Союз наклав на власника Facebook, компанію Meta, штрафи на загальну суму 251 мільйон євро після розслідування витоку даних у соцмережі у 2018 році, в результаті якого були розкриті мільйони акаунтів.
Директор НАБУ Семен Кривонос подав скаргу до Вищої ради правосуддя з проханням притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю Печерського суду міста Києва.
Нацагентство на запит Головного слідчого управління Національної поліції України розшукало значні активи у кримінальному провадженні щодо корупційної схеми в лісовій галузі.
Засновник маркетплейсу Amazon Джефф Безос, голова Tesla та SpaceX Ілон Маск та засновник Meta Марк Цукерберг будуть гостями на інавгурації обраного президента США Дональда Трампа.
Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.
Компанія OpenAI планує випустити ранню версію нової функції ChatGPT, яка дозволить користувачам планувати прості завдання “на потім”.