Вперше в історії: у харківському метрополітені почала працювати машиністка
Джерело: заступниця голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Марія Мезенцева
У харківському метрополітені вперше в історії на посаді машиніста поїзда почала працювати жінка. Нею стала 25-річна Анастасія Мазуркова.
Вона зазначає, що жінка змогла отримати цю роботу після ухвалення у 2022 році Верховною Радою України закону, який дозволив жінкам працювати на підземних роботах.
У коментарі “Суспільне.Харків” Мазуркова розповіла, що з дитинства мріяла пов’язати своє життя з транспортом.
Анастасія Мазуркова – випускниця НТУ “ХПІ”. Після здобуття технічної освіти вона прийшла працювати в метро, спочатку на станції, а згодом вирішила освоїти професію машиніста.
“Я давно цікавилася транспортом, і після роботи на станції вирішила піти на курси машиніста. Це вже відбувалося під час повномасштабної війни”, — розповіла Анастасія.
За її словами, хоча робота машиніста є складною та потребує високої концентрації, колеги-чоловіки зустріли її з повагою. Мазуркова наголосила, що головне – це не руйнування стереотипів, а усвідомлення складності професії.
Підготовка машиніста включає пів року теоретичних занять та низку іспитів, після чого починається практична частина з наставником. Тільки після успішного складання всіх іспитів можна працювати самостійно.
- Українська письменниця Ірина Говоруха звернула увагу на “надскладну долю” жінок у світі, які поєднують виховання дітей, сімейні обов’язки та самореалізацію.
СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.
Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.
У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.
Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.
У тимчасово окупованому Севастополі в ніч на 24 червня після атаки спалахнула пожежа на головній електропідстанції, місто залишилася без електропостачання.