Вперше з 1975 року: в Таїланді школярам дозволили носити довге волосся

Джерело: CNN

У Таїланді скасували наказ, який змушував під час школи хлопців носити короткі армійські стрижки, а дівчатам — рівні зачіски до вух.

Як розповіли у виданні, правила про зовнішній вигляд школярів були встановлені в 1975 році – за часів диктатури Таніна Краївічена. Учням пояснювали: якщо ти дотримуєшся правил — ти “хороша людина”. Якщо ж учень порушував правила, то зазнавав публічного покарання.

Один із таких випадків стався з тоді 13-річним учнем Кхао Клонгом. Він разом з іншими дітьми прийшли на щорічну перевірку зовнішнього вигляду, яку проводили шкільні вчителі. Викладач зазначив, що волосся Кхао задовге, тож, він частково поголив йому голову на очах у всієї школи. При цьому вчитель залишив стрижку незавершеною, щоб хлопець ходив так до кінця дня.

“Це було соромно. Тебе виставили на посміховисько, ізолювали. Тебе підстригли так, щоб це виглядало потворно. Я пам’ятаю, як повернувся в клас, і всі просто розсміялися вголос”, — розповів зараз вже 20-річний Кхао Клонг.

Згідно з повідомленням, у 2013 році правила для зачісок дещо пом’якшили. Зокрема, хлопцям дозволили відпускати волосся до основи шиї, а дівчатам — ще довше, за умови, якщо воно зібране в зачіску.

У 2020 році школярі по всій країні вийшли на протести з вимогою свободи самовираження в школах, а також змін до Конституції та обмеження влади монархії.

У 2023 році Міністерство освіти Таїланду скасувало обов’язкові зачіски. А вже в березні 2025 року Верховний суд визнав старі правила неконституційними і такими, що “надмірно обмежують особисту свободу”.

Суд постановив, що такі суворі обмеження зачісок не відповідають нормам сучасного суспільства й завдають шкоди психічному здоров’ю дітей.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.