Вперше за 30 років місія ООН відвідала Нагірний Карабах

Джерело: DW

Уперше за 30 років до Нагірного Карабаху прибула місія ООН. Після військової операції Азербайджану цю місцевість майже повністю залишило вірменське населення.

ООН має на меті оцінити обсяги необхідної гуманітарної допомоги. Вірменія зі свого боку провела 1 жовтня Національний день молитви за Арцах (Нагірний Карабах. – Ред.). По всій країні дзвонили дзвони храмів.

Керівництво Вірменії звинуватило Азербайджан в “етнічних чистках” на території Нагірного Карабаху. Раніше Баку закликав вірмен не залишати територію і запропонував “стати частиною азербайджанського багатонаціонального суспільства”.

Єреван направив до Міжнародного суду ООН позов проти Азербайджану. Країна вимагає дотримуватись Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Також у Вірменії закликали Азербайджан забезпечити доступ співробітників ООН та Червоного Хреста до вірменського населення регіону. Ще країна вимагає визнати дійсними акти громадянського стану, видані владою невизнаної Нагірно-Карабахської республіки, та заборонити знесення пам’яток вірменської культурної спадщини.

Сейм Польщі заборонив вхід на територію парламенту євродепутату Гжегожу Брауну, відомому своїми антиєвропейською та антиукраїнською риторикою.

Увечері 13 червня в Івано-Франківську двоє невідомих напали на військовослужбовця, побили його та втекли.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.

У результаті ДТП за участю автобуса у Франції загинули троє українців, ще двоє людей у важкому стані.

У день, коли президент США Дональд Трамп проводить військовий парад у Вашингтоні та святкує свій день народження, мільйони американців вийдуть на загальнонаціональні протести проти, як вони вважають, його авторитарного стилю правління. Рух “No Kings” (Без королів) виступає проти надмірної концентрації влади в руках президента.