Вперше за 30 років місія ООН відвідала Нагірний Карабах

Джерело: DW

Уперше за 30 років до Нагірного Карабаху прибула місія ООН. Після військової операції Азербайджану цю місцевість майже повністю залишило вірменське населення.

ООН має на меті оцінити обсяги необхідної гуманітарної допомоги. Вірменія зі свого боку провела 1 жовтня Національний день молитви за Арцах (Нагірний Карабах. – Ред.). По всій країні дзвонили дзвони храмів.

Керівництво Вірменії звинуватило Азербайджан в “етнічних чистках” на території Нагірного Карабаху. Раніше Баку закликав вірмен не залишати територію і запропонував “стати частиною азербайджанського багатонаціонального суспільства”.

Єреван направив до Міжнародного суду ООН позов проти Азербайджану. Країна вимагає дотримуватись Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Також у Вірменії закликали Азербайджан забезпечити доступ співробітників ООН та Червоного Хреста до вірменського населення регіону. Ще країна вимагає визнати дійсними акти громадянського стану, видані владою невизнаної Нагірно-Карабахської республіки, та заборонити знесення пам’яток вірменської культурної спадщини.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, наступом на Харківщині росіяни прагнуть досягнути одразу кілька цілей. Зокрема відтягнути українські сили з інших напрямків, просунутися до Харкова на відстань досягнення пострілів артилерії, створити “буферну зону” для захисту Бєлгорода й обмежити українські контрнаступальні операції в цьому регіоні.

Протягом доби зафіксовано 155 бойових зіткнень. Загалом, ворог завдав 13 ракетних та 118 авіаційних ударів, здійснив 120 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Сьогодні, 12 травня, українці святкують День матері, який традиційно відзначається в другу неділю травня.

Під час свого виступу наприкінці “Євробачення-2024” переможці конкурсу Nемо зламали кришталевий кубок переможця.

Російським силам вдалося просунутися в Луганській області на захід від Сватового; в Донецькій області – поблизу Часового яру, на захід від Авдіївки, в південній частині Красногорівки; в Херсонській області – у межах Кринок.