ВР ухвалила постанову про створення ТСК щодо використання коштів на фортифікації і дрони

Джерело: пресслужба “Європейської Солідарності”

У Верховній Раді проголосували за створення ТСК (Тимчасової слідчої комісії) з питань використання коштів державного бюджету України, спрямованих на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення, а також на виготовлення та закупівлю безпілотних літальних апаратів для ЗСУ.Підтримали створення ТСК 277 народних обранців.

П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко нагадав, що керівництво ВР пів року блокувало створення ТСК, яку ініціювала його фракція.

“Абсолютно очевидно, що питання захисту України від московської церкви, питання перевірки ефективності будівництва фортифікаційних споруд і питання закупівлі БпЛА мали б об’єднати наш парламент. Замість цього пів року проєкт постанови не вносився до залу. За ці пів року сотні українських воїнів, які не мали відповідних укріплень, загинули. Це не просто питання корупції – це питання життя українських цивільних, українських воїнів і захисту нашої території”, – наголосив Порошенко.

Однак зараз, коли рішення про створення ТСК ухвалено, органи влади будуть змушені відповідати на депутатські запити щодо будівництва фортифікацій і закупівлі дронів, які вони раніше ігнорували.

Прокоментував створення ТСК і нардеп від “ЄС” Володимир В’ятрович.

“Європейська Солідарність” вимагала створення ТСК вже пів року. Правда, не обійшлося без ложки дьогтю. Головою ТСК став представник Кварталу 95, слуга Задорожний, фах і компетенція якого викликають великі сумніви”, – зазначив нардеп.

Від “Євросолідарності” ж до ТСК делеговано Михайла Бондаря.

У повноваженнях ТСК – вивчення обставин та підготовки питань щодо потреб сектору безпеки і оборони у БпЛА та формування державного замовлення на виробництво та закупівлю безпілотних літальних апаратів; аналіз практики розподілу, передачі, постачання та взяття на баланс безпілотних літальних апаратів військовим частинам та підрозділам ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань; аналіз облаштування фортифікаційних споруд, інженерних загороджень на лінії зіткнення та цільового використання коштів виділених на їх облаштування.

Російська вугільна промисловість опинилася в глибокій кризі. Причина – поєднання західних санкцій, високої вартості кредитів та падіння попиту з боку Китаю. За даними Федеральної служби статистики РФ, прибутковими в 2024 році залишилася лише половина компаній у секторі. І далі – гірше.

Народні депутати з партій “Європейська Солідарність” та “Голос” виступили із заявами на підтримку Віталія Шабуніна після обшуків у його будинку та військовій частині. У фракціях розцінили дії Державного бюро розслідувань як політично вмотивовану атаку на критика влади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання зброї в Україну від міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів, відновлено. За його словами, зараз триває робота над новими домовленостями та збільшенням власного виробництва озброєнь.

У Центрі протидії корупції заявили, що з антикорупціонером і громадським активістом Віталієм Шабуніними, у домі якого Державне бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки, немає зв’язку. Де він перебуває зараз – його колегам не відомо. 

Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.