ВР ухвалила постанову про створення ТСК щодо використання коштів на фортифікації і дрони

Джерело: пресслужба “Європейської Солідарності”

У Верховній Раді проголосували за створення ТСК (Тимчасової слідчої комісії) з питань використання коштів державного бюджету України, спрямованих на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення, а також на виготовлення та закупівлю безпілотних літальних апаратів для ЗСУ.Підтримали створення ТСК 277 народних обранців.

П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко нагадав, що керівництво ВР пів року блокувало створення ТСК, яку ініціювала його фракція.

“Абсолютно очевидно, що питання захисту України від московської церкви, питання перевірки ефективності будівництва фортифікаційних споруд і питання закупівлі БпЛА мали б об’єднати наш парламент. Замість цього пів року проєкт постанови не вносився до залу. За ці пів року сотні українських воїнів, які не мали відповідних укріплень, загинули. Це не просто питання корупції – це питання життя українських цивільних, українських воїнів і захисту нашої території”, – наголосив Порошенко.

Однак зараз, коли рішення про створення ТСК ухвалено, органи влади будуть змушені відповідати на депутатські запити щодо будівництва фортифікацій і закупівлі дронів, які вони раніше ігнорували.

Прокоментував створення ТСК і нардеп від “ЄС” Володимир В’ятрович.

“Європейська Солідарність” вимагала створення ТСК вже пів року. Правда, не обійшлося без ложки дьогтю. Головою ТСК став представник Кварталу 95, слуга Задорожний, фах і компетенція якого викликають великі сумніви”, – зазначив нардеп.

Від “Євросолідарності” ж до ТСК делеговано Михайла Бондаря.

У повноваженнях ТСК – вивчення обставин та підготовки питань щодо потреб сектору безпеки і оборони у БпЛА та формування державного замовлення на виробництво та закупівлю безпілотних літальних апаратів; аналіз практики розподілу, передачі, постачання та взяття на баланс безпілотних літальних апаратів військовим частинам та підрозділам ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань; аналіз облаштування фортифікаційних споруд, інженерних загороджень на лінії зіткнення та цільового використання коштів виділених на їх облаштування.

На Миколаївщині відновили Центр первинної медико-санітарної допомоги №4, який зазнав руйнувань внаслідок атаки ЗС РФ ще восени 2022 року. На початку вересня 2022 року уламками від боєприпасів у будівлі вибило вікна та двері.

За оцінками Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), Китай може захопити Тайвань без жодного пострілу і має для цього декілька варіантів. 

Станом на 23 червня Росія зосередила свої зусилля на Покровському напрямку, де відбулася майже половина від загальної кількості бойових зіткнень.

23 червня 1994 року відбулася прем’єра фільму Роберта Земекіса “Форрест Гамп”, головну роль в якому виконав Том Генкс.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.