Вступна кампанія 2024 – як отримати ступінь бакалавра: дати та умови іспитів

Джерело: Український центр оцінювання якості освіти 

В Україні усім охочим вступити на бакалаврат у 2024 році потрібно скласти ЄФВВ (Єдине фахове вступне випробування). Головна умова – отримати диплом молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра, або молодшого бакалавра. Цей іспит довзолить посилити позиції абітурієнтів під час вступу до вищих навчальних закладів, а кількість набраних балів безпосередньо впливає на конкурентоспроможність.

ЄФВВ можуть здати студенти, котрі планують вступати на наступні спеціальності:

  • 07 “Управління та адміністрування”
  • 20 “Аграрні науки та продовольство”
  • 28 “Публічне управління та адміністрування”
  • 028 “Менеджмент соціокультурної діяльності”
  • 051 “Економіка”

Втім, окрім ЄФВВ кандидам буде необхідно скласти аціональний мультипредметний тест (НМТ), або надати результати ЗНО 2021-го року, чи НМТ 2022-2023 років. Вступні випробування буде проводити Український центр оцінювання якості освіти. Враховуватимуться також комп’ютерні навички кожного з кандидатів.

Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти формуватиме завдання для екзаменаційних робіт. Під час розробки тестів за основу братимуть програми предметного тестування з аграрних наук та економіки управління. Після отримання цих результатів складатимуть

загальні характеристики завдань та схеми оцінювання.

Графік проведення ЄФВВ 2024

  • Основний період реєстрації на іспит: 19-30 квітня;
  • Додатковий період реєстрації: 10-14 червня;
  • Основна сесія ЄФВВ: 24-27 червня;
  • Оголошення результатів основної сесії: до 8 липня;
  • Додаткова сесія ЄФВВ: 16-19 липня;
  • Оголошення результатів додаткової сесії: до 29 липня.
  • В Україні усім студентам, котрі виявили бажання продовжити навчання в аспірантурі, необхідно буде скласти ЄВІ – єдиний вступний іспит. Це правило стосується як тих, хто навчається на бюджеті, так і тих, хто підписував контракт.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.