Вступна кампанія 2024 – як отримати ступінь бакалавра: дати та умови іспитів

Джерело: Український центр оцінювання якості освіти
В Україні усім охочим вступити на бакалаврат у 2024 році потрібно скласти ЄФВВ (Єдине фахове вступне випробування). Головна умова – отримати диплом молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра, або молодшого бакалавра. Цей іспит довзолить посилити позиції абітурієнтів під час вступу до вищих навчальних закладів, а кількість набраних балів безпосередньо впливає на конкурентоспроможність.
ЄФВВ можуть здати студенти, котрі планують вступати на наступні спеціальності:
- 07 “Управління та адміністрування”
- 20 “Аграрні науки та продовольство”
- 28 “Публічне управління та адміністрування”
- 028 “Менеджмент соціокультурної діяльності”
- 051 “Економіка”
Втім, окрім ЄФВВ кандидам буде необхідно скласти аціональний мультипредметний тест (НМТ), або надати результати ЗНО 2021-го року, чи НМТ 2022-2023 років. Вступні випробування буде проводити Український центр оцінювання якості освіти. Враховуватимуться також комп’ютерні навички кожного з кандидатів.
Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти формуватиме завдання для екзаменаційних робіт. Під час розробки тестів за основу братимуть програми предметного тестування з аграрних наук та економіки управління. Після отримання цих результатів складатимуть
загальні характеристики завдань та схеми оцінювання.
Графік проведення ЄФВВ 2024
- Основний період реєстрації на іспит: 19-30 квітня;
- Додатковий період реєстрації: 10-14 червня;
- Основна сесія ЄФВВ: 24-27 червня;
- Оголошення результатів основної сесії: до 8 липня;
- Додаткова сесія ЄФВВ: 16-19 липня;
- Оголошення результатів додаткової сесії: до 29 липня.
- В Україні усім студентам, котрі виявили бажання продовжити навчання в аспірантурі, необхідно буде скласти ЄВІ – єдиний вступний іспит. Це правило стосується як тих, хто навчається на бюджеті, так і тих, хто підписував контракт.
Правоохоронці викрили на Київщині підпільний цех із виробництва сигарет, облаштований на території колишньої свиноферми. Потужності дозволяли виготовляти понад 50 тисяч пачок контрафактної продукції щодня.
Світові фінансові ринки продемонстрували різке зростання після оголошення США та Китаю про досягнення нової тарифної угоди, котра передбачає 90-денне зниження взаємних мит, що стало найбільшою деескалацією торговельної війни між двома найбільшими економіками світу.
На Харківщині вогнеборці врятували маленьке життя – білого кролика з пожежі, котра спалахнула після влучання російської керованої авіабомби по житловому сектору.
У Подільському районі Києва під час гасіння пожежі у квартирі врятували собаку та кота. Пожежа сталася на 7 поверсі житлової багатоповерхівки.
У Києві відзначили зростання рівня захворюваності на гепатит А, як серед дорослих, так і серед дітей, підтвердила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург. Фахівці закликають киян посилити заходи безпеки, зокрема ретельно мити руки з милом, вживати кип’ячену воду та обробляти овочі й фрукти.