Втрати ворога: за добу ліквідовано 860 російських армійців
Джерело: Генштаб ЗСУ
В Україні триває 600-та доба повномасштабної російсько-української війни. Протягом цього часу українські воїни ліквідували вже більш як 288 тисяч російських загарбників.
За даними Генштабу, станом на 16 жовтня 2023 року, у повномасштабній війні з Україною російські окупаційні війська зазнали таких втрат (дані орієнтовні):
- особового складу ‒ близько 288630 (+860),
- танків ‒ 4965 (+17) од,
- бойових броньованих машин ‒ 9385 (+23) од,
- артилерійських систем – 6910 (+44) од,
- РСЗВ – 814 (+1) од,
- засоби ППО ‒ 547 (+0) од,
- літаків – 318 (+1) од,
- гелікоптерів – 317 (+1) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 5280 (+11),
- крилаті ракети ‒ 1531 (+0),
- кораблі /катери ‒ 20 (+0) од,
- підводні човни – 1 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 9271 (+22) од,
- спеціальна техніка ‒ 981 (+5).
Також протягом доби авіація Сил оборони завдала 15 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, та ще одного – по зенітно-ракетному комплексу противника. Також нашими захисниками було знищено російський вертоліт Мі-8.
Підрозділи ракетних військ уразили 2 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 засоби протиповітряної оборони та 5 артилерійських засобів противника.
- Володимир Путін змінив риторику щодо наступу російських військ на Авдіївку, “зменшуючи очікування” щодо ймовірного просування на цьому напрямку.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.