Вибачились і приберуть неточності: канал СТБ виправить скандальний фільм «Юрик»
Минулого разу я писав про фільм “Юрик”, наголосивши, що він має небагато спільного з тією дійсністю, з якою змушені були зіштовхнутися Маріупольці та захисники багатостраждального міста Марії. Применшення їхньої трагедії – хотіли сценаристи цього чи ні – грає на руку ворогу та спотворює історію як для українців, так і для іноземців.
Опісля я зв’язався з представниками телеканалу СТБ. Весь цей час я був з ними на зв’язку і мені приємно, що вони почули, попросили вибачення та зробили неможливе: фільм перемонтують. Це говорить про те, що наше суспільство вже досить зріле, щоб будувати краще майбутнє і найкращий світ усередині країни.
Ми поспілкувались та прийшли до висновку, що зробимо ті та інші правки.
Тепер детальніше про зміни, які чекатимуть на фільм “Юрик”.
СТБ перепросив перед Маріупольцями та захисниками міста, вилучив цю версію фільму зі своїх платформ, повернув продакшну на доопрацювання. Окремо працює над новими правилами, щоб контент з такими помилками не потрапляв в ефір надалі.
Які редагування зараз вносить виробник фільму (Основа Продакшн):
– Прибирають усі згадки у сюжеті Маріуполя як міста, де відбуваються події. Називати конкретне місто взагалі не будуть;
– Прибрано будь-які прояви ОБСЄ;
– Додаються реальні факти про масштаб російських злочинів в окупованих містах у документальний постскриптум;
– Прибрано заставки про “засновано на реальних подіях”.
Канал у день Маріуполя показуватиме документальні фільми, присвячені реальній історії міста та людей у період перших місяців повномасштабної війни та окупації міста.
Визнати свою помилку та докласти зусиль для її виправлення – крок, гідний поваги.
- Військова драма про Маріуполь “Юрик”: патріотичне кіно чи фальшивка, яка знецінює трагедію?
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.