Вибачились і приберуть неточності: канал СТБ виправить скандальний фільм «Юрик»
Минулого разу я писав про фільм “Юрик”, наголосивши, що він має небагато спільного з тією дійсністю, з якою змушені були зіштовхнутися Маріупольці та захисники багатостраждального міста Марії. Применшення їхньої трагедії – хотіли сценаристи цього чи ні – грає на руку ворогу та спотворює історію як для українців, так і для іноземців.
Опісля я зв’язався з представниками телеканалу СТБ. Весь цей час я був з ними на зв’язку і мені приємно, що вони почули, попросили вибачення та зробили неможливе: фільм перемонтують. Це говорить про те, що наше суспільство вже досить зріле, щоб будувати краще майбутнє і найкращий світ усередині країни.
Ми поспілкувались та прийшли до висновку, що зробимо ті та інші правки.
Тепер детальніше про зміни, які чекатимуть на фільм “Юрик”.
СТБ перепросив перед Маріупольцями та захисниками міста, вилучив цю версію фільму зі своїх платформ, повернув продакшну на доопрацювання. Окремо працює над новими правилами, щоб контент з такими помилками не потрапляв в ефір надалі.
Які редагування зараз вносить виробник фільму (Основа Продакшн):
– Прибирають усі згадки у сюжеті Маріуполя як міста, де відбуваються події. Називати конкретне місто взагалі не будуть;
– Прибрано будь-які прояви ОБСЄ;
– Додаються реальні факти про масштаб російських злочинів в окупованих містах у документальний постскриптум;
– Прибрано заставки про “засновано на реальних подіях”.
Канал у день Маріуполя показуватиме документальні фільми, присвячені реальній історії міста та людей у період перших місяців повномасштабної війни та окупації міста.
Визнати свою помилку та докласти зусиль для її виправлення – крок, гідний поваги.
- Військова драма про Маріуполь “Юрик”: патріотичне кіно чи фальшивка, яка знецінює трагедію?
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.