Вєрка Сердючка співала російською в Києві: мовний омбудсмен звернувся до поліції
Джерело: Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що звернувся до Національної поліції через виступ Вєрки Сердючки в Києві 13 червня, під час якого звучали пісні російською мовою.
“Маємо ознаки грубого порушення статей 23 та 29 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” — у частині застосування державної мови у сфері культури та під час публічних заходів. Окрім того, у Києві з 2023 року офіційно діє мораторій на публічне використання російськомовного музичного продукту, який також було знехтувано”, – зазначив Тарас Кремінь.
Він також повідомив, що прийняв рішення про відкриття заходу державного контролю щодо організатора публічного заходу.
“Звертаюсь до Національної поліції України з метою належного реагування. Ми не дозволимо, щоб в українській столиці під прикриттям “розваг” знову легалізували мовну присутність держави-агресора. Це не просто про закон — це про національну гідність. І відповідальність буде”, – наголосив Тарас Кремінь.
Мовний омбудсмен нагадав, що відповідно до пункту 2 статті 23 мовного Закону “мовою проведення культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходів є державна мова. Застосування інших мов під час таких заходів дозволяється, якщо це виправдано художнім, творчим задумом організатора заходу, а також у випадках, визначених законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України. Положення цієї частини не поширюються на застосування мов під час виконання та/або відтворення пісень, інших музичних творів з текстом, фонограм”.
У коментарі для “Української правди. Життя” PR-директор Вєрки Сердючки заперечив, що Данилко використовував російську мову під час концерту.
“Андрій Данилко не використовував російської мови під час концерту. Вєрка Сердючка говорить на своєму локальному діалекті – полтавському суржику, що з першого дня було невід’ємною частиною цього образу”, – сказав PR-директор артиста.
Він додав, що під час заходу звучали композиції українською та англійською мовами, а також “декілька старих пісень в оригіналі”.
- Український музичний колектив 5’nizza, учасниками якого є Сергій Бабкін та Андрій Запорожець, анонсував майбутній тур містами Європи. Відео про подію було зроблено російською мовою, що викликало обурення в українців.
- Продюсер каналу “Історія без міфів” Костянтин Анохін, який нині служить у війську, звернув увагу на те, що телеведучий і журналіст Дмитро Комаров став знову випускати відео російською мовою.
- У Київській області звільнили директорку школи, що на роботі спілкувалася російською мовою.
На Львівщині викрили контрабанду техніки Apple орієнтовною вартістю понад 35 млн грн.
У тропічних лісах на півночі Австралії вчені виявили новий вид павука, який плете пастку, схожу на катапульту, щоб зловити один вид мурах.
Компанія Nord Stream 2 AG, що належить “Газпрому”, подала позов до Загального суду ЄС через закон про поетапне припинення імпорту російського газу. Власник газопроводу стверджує, що заборона фактично позбавляє його можливості використовувати інфраструктуру.
Студія Paramount представила перший трейлер пригодницького трилера “Серце звіра”, головну роль у якому виконав Бред Пітт.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.