Виконувач обов’язків прем’єра Гаїті подав у відставку
Джерело: Reuters
Виконувач обов’язків прем’єр-міністра Гаїті Аріель Генрі планує піти у відставку. За планами, він це зробить щойно буде сформована перехідна рада і призначена тимчасова заміна.
Тимчасова рада керуватиме країною після вбивства її останнього президента у 2021 році.
“Уряд, який я очолюю, піде у відставку відразу після створення (перехідної) ради. Я хочу подякувати гаїтянському народу за надану мені можливість. Я прошу всіх гаїтян зберігати спокій і робити все можливе, щоб мир і стабільність повернулися якомога швидше”, – заявив Генрі.
Під час правління Генрі, озброєні банди значно збільшили своє багатство, вплив і контроль над територією. Їхні дії змусили його вирушити до Кенії наприкінці лютого, щоб заручитися її підтримкою для місії безпеки, яка здійснюється під егідою ООН з метою допомоги поліції.
Проте відсутність Генрі призвела до загострення конфлікту, і він опинився на американській території Пуерто-Ріко, коли регіональні лідери закликали до швидкої зміни у владі.
Високопоставлений американський чиновник повідомив, що Генрі може залишатися у Пуерто-Ріко або подорожувати в інші країни, проте повернення додому стане можливим лише у випадку покращення безпекової ситуації на Гаїті. Рішення про відставку було ухвалено в п’ятницю, 8 березня.
- Столиця Гаїті Порт-о-Пренс знаходиться в облозі після того, як злочинні угруповання взяли під контроль більшу частину міста.
- Столицю Гаїті накрила хвиля скоординованих бандитських нападів на правоохоронні органи та державні установи, які лідер банди Джиммі Шерізьє назвав спробою повалити уряд прем’єр-міністра Аріеля Генрі.
Міністерство фінансів США виключило із санкційного списку сімох громадян Росії, два судна та дві турецькі компанії.
Історик Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт довкола УПА. Він зауважив, що від цього виграє Росія.
На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.
Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.
У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.