Викрито мережу каналів у TikTok, які поширюють російську пропаганду: перелік

Джерело: Центр протидії дезінформації 

Центр та Кібердепартамент СБУ виявили мережу інструментів поширення ворожої дезінформації у TikTok.

До списку TikTok-каналів, які поширюють російську пропаганду, станом на 27.03.2024, входять 83 канали.

Зображення: ЦПД

Зображення: ЦПД

У Центрі протидії дезінформації зазначили, що ці списки допоможуть уникати каналів, які є інструментом поширення ворожої дезінформації, маніпуляцій і неправди.

“Якщо ви виявили TikTok-канал поширення ворожої дезінформації, якого немає у списку – пишіть нам на пошту – [email protected]”, – закликали у ЦПД.

Зазначимо, що раніше у Центрі протидії дезінформації повідомляли, що після масованих обстрілів Росія готує низку інформаційно-психологічних операцій щодо енергетичної інфраструктури України, щоб посіяти паніку серед населення.

Зокрема, за даними української розвідки, Росія активізувала дезінформаційну кампанію проти України на Близькому Сході.

Завдання чергової гібридної операції Кремля:

  • виправдати загарбницьку війну;
  • дискредитувати Україну та держави Заходу;
  • нав’язати неприйнятні умови переговорів;
  • поліпшити власне становище у регіоні;

А також ― домогтись зменшення економічного і політичного тиску, якого Москва зазнає через агресію та вчинення воєнних злочинів.

Для досягнення вказаних цілей Росія посилено використовує свою агентурну мережу, засоби пропаганди та дипломатичні представництва.

Так, працівники російського посольства у Єгипті отримали вказівки з Кремля  провести низку зустрічей під дипломатичним прикриттям для поширення дезінформації про війну та здійснення вербувальних заходів.

Також у межах операції росіяни розсилають до посольств інших держав у Каїрі пропагандистські матеріали, у яких виправдовують ведення війни проти України.

Йдеться, зокрема, про два папірці під назвами: “О роли Запада в конфликте на Украине” та “О ситуации вокруг Украины”. У вказаних матеріалах подано путінську версію історії України з моменту краху Радянського Союзу, а терористична агресивна Росія представлена як жертва.

Ключова ідея, яку просуває Кремль на Близькому Сході ― безальтернативність нав’язаного ним сценарію завершення війни.

Він містить позбавлення України військової допомоги з боку Заходу, припинення бойових дій Силами безпеки і оборони нашої держави, збереження Москвою контролю над окупованими українськими територіями та інші нісенітниці на кшталт “вічного позаблокового статусу”, “денацифікації” та “демілітаризації”.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.

15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.

В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.