Високопосадовці висловили занепокоєння щодо залежності Зеленського від Єрмака – The Times

Фото: The Times

Джерело: The Times

Українські високопосадовці стурбовані тим, що Президент України Володимир Зеленський все більше покладається на главу ОПУ Андрія Єрмака і залежність Президента зростає від нього.

У статті The Times зазначається, що коли перший президентський термін Зеленського наближався до кінця, високопоставлені урядовці, військові, правоохоронці та дипломатичні джерела, багато з яких побажали залишитися анонімними, висловили занепокоєння з приводу його зростаючої залежності від Андрія Єрмака, якого звинувачують у накопиченні особистої влади та узурпації демократичних процесів.

“З моменту запровадження воєнного стану у 2022 році, який дозволяє Зеленському залишатися на посаді до завершення війни, авторитет Єрмака перевищив авторитет усіх обранців України, окрім Президента. Деякі джерела дійшли до того, що в серії інтерв’ю його називали “фактичним главою держави” або “віцепрезидентом України”, – йдеться у матеріалі The Times.

Дипломатичні джерела скаржилися на те, що Єрмак повністю контролює доступ до президента, а посли G7, які сподівалися на аудієнцію, були представлені Єрмаку.

Офіс президента відкинув критику як “пропагандистські атаки”, наполягаючи на тому, що Зеленський регулярно зустрічався з послами, але часто перебував за межами країни або мав більш актуальні зобов’язання. Адміністрація стверджує, що критика походить від прямого, але ефективного стилю управління Єрмака, вказуючи на його успіх в ініціативах, які включають залучення міжнародних партнерів до Саміту миру у Швейцарії.

Джерела видання The Times повідомляють, що звільнення Залужного та віцепрем’єра Кубракова, яких цінували на Заході, також пов’язані з діями Єрмака.

Військові чиновники звинуватили Єрмака в тому, що він утримував генерала Валерія Залужного якомога далі від Президента та зрештою організував його звільнення з посади Головнокомандувача ЗСУ. Єрмак, стверджують вони, вважав Залужного конкурентом.

“Зростає занепокоєння, що Зеленський все більше покладається на жменьку підлабузницьких домашніх голосів, страх стає ще гострішим, оскільки кількість чиновників, які мають прямий доступ до президента, зменшується, а команда Єрмака зростає”, – зауважують у The Times.

Крім того, у статті згадується заступник голови ОП Олег Татаров.

За словами високопоставленого чиновника правоохоронних органів, Єрмак використовує Татарова для забезпечення лояльності з боку офіцерів кримінальної юстиції.

“Він надзвичайно ефективний, він знає систему та людей у ​​ній. Він не має моральних обмежень і вміє накопичувати гроші”, – сказав чиновник.

За даними видання, корупція все більше стає джерелом суперечок між Білим домом і Києвом.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту в Україну минулого місяця заявив, що Україна має “переконатись, що боротьба з корупцією продовжується вдома так само як триває боротьба з агресією Росії на передовій”.

Станом на 16:00 в п‘ятницю, 21 червня, на фронті від початку доби відбулось 84 бойових зіткнення. Сили оборони зупиняють ворога та руйнують його плани. 

Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагала вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, за яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму. 

Сьогодні, 21 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби. Проте, з 13:00 їх вимушено посилять. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго”.