Виверження вулкану в Ісландії: потоки лави досягають рибальського містечка

Джерело: Reuters

14 січня на південному заході Ісландії почалося виверження вулкана. Вже до середини дня потоки розплавленої лави досягли околиць невеликого рибальського містечка, підпаливши будинки. Місто евакуювали напередодні.

Виверження почалося на північ від рибальського містечка Гріндавік, але досі не було зрозуміло, звідки саме виходить лава і в якому напрямку вона тече.

Життю мешканців нічого не загрожує, хоча інфраструктура може бути під загрозою, — повідомив президент Ісландії Гудні Йоханнессон, додавши, що перебоїв у польотах не було.

Виверження почалося вранці 14 січня на північ від міста, яке лише за кілька годин до цього було евакуйовано вдруге з листопада через побоювання на тлі великої сейсмічної активності.

Минулими тижнями влада побудувала бар’єри із землі та каміння, щоб спробувати захистити Гріндавік від лави, приблизно за 40 км на південний захід від столиці Рейк’явіка, та виверження пробило оборону міста.

Геотермальний курорт Блакитна лагуна, розташований неподалік, закрився в неділю.

Це було друге виверження вулкана на півострові Рейк’янес на південному заході Ісландії менш ніж за місяць і п’яте з 2021 року.

Ісландія, розміром приблизно з американський штат Кентуккі, може похвалитися більш ніж 30 діючими вулканами, що робить північноєвропейський острів основним місцем для вулканічного туризму — нішевого сегмента, який приваблює тисячі шукачів гострих відчуттів.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.