Визнали провину через 23 роки: обвинувачені в теракті 11 вересня уникнуть смертної кари

Джерело: Міністерство оборони США

Троє обвинувачених у справі про теракти 11 вересня 2001 року в США уклали угоди про визнання провини, щоб уникнути смертної кари.

Визнали себе винними Халід Шейх Мохаммед, Валід Мухаммед Саліх Мубарак бін Атташ і Мустафа Ахмед Адам аль-Хавсаві. Умови угод наразі не розголошено.

“Троє обвинувачених, а також Алі Абдул Азіз Алі і Рамзі бін аль-Шибх, спочатку були обвинувачені спільно і постали перед судом 5 червня 2008 року, а потім вдруге 5 травня 2012 року у зв’язку з їхньою передбачуваною роллю в атаках на Сполучені Штати 11 вересня 2001 року”, – йдеться в заяві Міноборони США.

За даними The New York Times, обвинувачені погодилися визнати провину в підготовці теракту та у вбивстві 2977 осіб.

ДОВІДКА: 11 вересня 2001 року три американські літаки, захоплені терористами “Аль-Каїди”, врізалися у вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і в будівлю Пентагону.

Дізнавшись про теракти, пасажири четвертого літака вчинили опір, і він упав неподалік Шанксвіллу в Пенсильванії. Того дня загинуло 2 977 осіб.

Ідеологом цих терактів вважається Халід Шейх Мохаммед, який запропонував Усамі бен Ладену здійснити їх. Під час судових слухань Шейх Мохаммед узяв всю відповідальність за теракти на себе. Тепер же він визнав свою провину і уникне смертної кари.

  • Трамп заявив, що розсекретить документи, які стосуються атаки на хмарочоси у Нью-Йорку 11 вересня 2001 року та вбивства президента Кеннеді. На думку Трампа, це має відновити довіру до американських інституцій.
  • Спецслужби США майже припинили шпигувати за ХАМАСом та іншими палестинськими угрупованнями після терористичної атаки 11 вересня 2001 року.

Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.

Ізраїль не має наміру укладати угоду щодо припинення вогню або погоджуватися на паузу в бойових діях з угрупованням “Хезболла”, доки ізраїльські війська не досягнуть усіх поставлених цілей, заявив глава ізраїльського Міноборони Ісраель Кац.

Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.  

Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Олексія Тандира на ухвалу Святошинського районного суду міста Києва від 10 жовтня 2024 року, якою задовольнили клопотання прокурора і продовжили обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 8 грудня 2024 року включно.