Вже 28 держав визнали Голодомор геноцидом, ще у чотирьох є рішення палат парламенту – Зеленський
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
2 серпня президент Володимир Зеленський зауважив, що нині вже 28 держав визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу, тоді як ще в чотирьох країнах ухвалені рішення однією з палат парламенту.
У своєму відеозверненні глава держави наголосив, що українська дипломатія має дуже чіткий, вагомий доробок в усіх сферах.
Не забуваємо й про сферу національної пам’яті, нашої історії. Цьогоріч – 90-ті роковини Голодомору, і ми постійно активні в комунікації з партнерами заради визнання історичної правди – заради визнання Голодомору геноцидом українського народу. Вже 28 держав визнали Голодомор геноцидом – і це на державному рівні. Ще в чотирьох державах є рішення однієї з палат національних парламентів.
Зеленський додав, що лише протягом повномасштабної війни ухвалено 17 рішень стосовно визнання Голодомору, пояснивши, що це дуже високий темп. І закликав українських дипломатів зберігати саме такий темп – “бути саме такими активними в інтересах України”.
На переконання президента, необхідно щодня доводити конкретними результатами для України, що наша дипломатія може й буде глобальним лідером.
Зауважимо, 7 липня палата представників Нідерландів визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
На засіданні 15 червня уряд Хорватії підтримав ініціативу парламенту про визнання Голодомору 1932—1933 років геноцидом українського народу.
13 червня Палата депутатів Люксембургу визнала Голодомор 1932—1933 років геноцидом українського народу.
25 травня Нижня палата парламенту Великої Британії – Палата громад, одностайно визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
23 травня Словенія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Парламент країни ухвалив відповідну декларацію.
28 березня парламент Франції проголосував за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
23 березня парламент Ісландії визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Тоді як 10 березня у Палаті представників Бельгії визнали Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
1 лютого 2023 року парламент Болгарії ухвалив рішення визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Пропозицію підтримала більшість депутатів парламенту.
15 грудня 2022 року Європейський парламент більшістю голосів підтримав резолюцію щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
У листопаді 2022 року німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.
26 липня Італія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
- Рятувальники на Сумщині зуміли врятувати значну частину унікальних ліноритів, присвячених Голодомору.
- У середині 2024 року планують завершити будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду у Києві. На сьогодні виконано 68% усіх зовнішніх будівельних робіт.
- Президента закликали створити Меморіал пам’яті усіх громадян України, які загинули у цій війні.
Іран володіє близько 200 кілограмами урану, збагаченого до 60% чистоти. Цей показник наближається до рівня, необхідного для створення ядерної зброї, повідомив директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі.
У горах Буковини через теплу зиму бурі ведмеді відмовились від зимової сплячки і активно блукають лісами в пошуках їжі. Одного з них зафіксували під час ігор на підгодівельному майданчику Путильського надлісництва, де він розважався з тюком сіна.
Меню інавгураційної вечері новообраного президента Дональда Трампа включало котлети з крабів, стейк із яловичини та яблучний десерт з морозивом.
У США сотні учасників штурму Капітолія 6 січня 2021 року, вийшли на свободу після того, як Дональд Трамп помилував їх.
Працівники Державного бюро розслідувань у співпраці зі Службою безпеки України повідомили про підозру керівництву Кутського лісового господарства на Івано-Франківщині. Вони організували незаконні вирубки дерев на території Національного природного парку “Гуцульщина”, що завдало значних збитків державному бюджету. Загальна сума збитків становить понад 257 мільйонів гривень.