Якщо Ізраїль нападе на Ліван, то Іран підтримає Хезболлу «всіма засобами» — речник МЗС

Джерело: Financial Times.

В Ірані заявили, що підтримають ліванське угруповання Хезболла, якщо Ізраїль почне масштабний наступ проти Лівану. Речник із закордонних справ аятоли Ірану Алі Хаменеї Камаль Харразі наголосив, що Тегеран підтримає групу всіма можливими засобами.

За його словами, Іран не зацікавлений у регіональній війні, яку може спричинити ізраїльська атака. Речник закликав Сполучені Штати чинити тиск на Ізраїль для запобігання подальшої ескалації, оскільки “розширення війни не в інтересах ні Ірану, ні Сполучених Штатів”.

На запитання про військову підтримку Хезболли у разі повномасштабного конфлікту, Харразі відповів, що Іран підтримуватиме “весь ліванський народ, арабські країни і члени осі опору проти Ізраїлю”.

“Існує ймовірність поширення війни на весь регіон, в неї будуть втягнуті всі країни, включно з Іраном. У такій ситуації нам доведеться зіткнутися із серйозними проблемами. У нас не буде іншого вибору, окрім як підтримувати Хезболлу всіма можливими засобами”, – підсумував він.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.