«Якщо Україні не допомогти, то Росія не зупиниться» — президентка Молдови про потребу збільшення підтримки
Джерело: CNN
Президентка Молдови Майя Санду наголосила, що необхідно збільшувати підтримку України. Вона підкреслила, що ризики, які представляє Росія, не обмежуються її кордонами.
“Україна потребує більшої підтримки… І всі повинні розуміти, що якщо Україні не допомогти, то Росія не зупиниться ні в Україні, ні в Молдові”, – заявила президентка.
Вона висловила надію, що “незабаром надійде більше підтримки, щоб Україна могла повернути свої території, і ми побачимо кінець цій божевільній війні”.
Також Санду наголосила на вагомій напруженості з Росією після початку повномасштабної війни в Україні. Зокрема вона нагадала про східну проросійську сепаратистську територію Придністров’я, де розміщено російські війська та, що “є режимом, який підтримується Росією”.
“Коли люди з Росії намагаються повалити демократично обраний уряд, це дуже чіткий знак того, що до цієї країни немає поваги”, – додала Санду, кажучи про видворення російських дипломатів.
У лютому президент РФ Володимир Путін скасував указ про зовнішню політику від 2012 року, який частково визнавав незалежність Молдови.
Молдова подала заявку на членство в ЄС незабаром після широкомасштабного вторгнення РФ до України. Статус кандидата урвїні надано у червні 2022 року, разом з Україною.
Але цей процес тривалий, а також країна, як підкреслила президентка, все ще має “корумпованих суддів і корумпованих прокурорів, які не хочуть, щоб наші реформи були успішними”. Вона вважає, що “демократію Молдови буде збережено, коли Молдова стане членом ЄС”.
Стосовно смерті ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина Майя Санду наголосила, що: “Це лише підтверджує ризики, які виходять з боку Росії, країни, яка не має правосуддя… На жаль, це не обмежується кордонами Росії. На жаль, так Росія діє стосовно своїх сусідів”.
- Прем’єр-міністри України та Молдови, під час зустрічі у Києві, домовились розвивати спільний контроль на державному кордоні.
- Під час зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка та міністра енергетики Республіки Молдова Віктора Парлікова у Києві йшлося про те, що Україна і Молдова прискорять інтеграцію з європейським ринком електроенергії.
- 24 серпня Верховна Рада України ратифікувала внесення змін до угоди між урядом України та урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.