Який матиме вигляд монумент «Батьківщина-мати» після декомунізації — Мінкульт

Джерело: міністр культури Олександр Ткаченко.

Очільник Мінкульту опублікував відео, як може виглядати монумент “Батьківщина-мати” у Києві за результатами масштабного проєкту щодо заміни герба СРСР. На щиті планують розмістити герб України.

13 липня відбудеться брифінг стосовно обговорення деталей проєкту та його реалізації.

“…”Тризуб Батьківщини”, що має на меті заміну герба СРСР на щиті монумента “Батьківщина-мати” на герб України”, –написав він і опублікував відео.

На відео представили приклад того, як на монументі виглядатиме тризуб.

Передумови

Торік у держзастосунку “Дія” провели опитування про долю герба СРСР на щиті “Батьківщини-матері”. Більшість українців (85%), які взяли участь в опитуванні, обрали варіант замінити його на державний герб.

У Мінкульті заявляли, що було б неправильно повністю демонтувати монумент, який став однією з візитівок України.

“Зносити пам’ятку, яка є однією з візитівок України, що дивиться на схід, яка величезна сама по собі, та є атракцією для багатьох туристів, мені здається абсурдом у цей час. У нас є на що витрачати кошти… Займатися демонтажем “Батьківщини-матері”, думаю, це можна робити лише у хворобливій уяві затятих патріотів”, – заявляв очільник відомства Ткаченко.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.