Японія і США погодилися зберегти санкції проти Росії
Джерело: Reuters
Японія та Сполучені Штати заявили у вівторок, 23 січня, що продовжуватимуть співпрацювати у збереженні санкцій проти Росії та підтримці України відповідно до угоди, досягнутої минулого року G7.
G7, до складу якої входять Японія, Сполучені Штати, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Європейський Союз, у травні пообіцяли обмежити експорт до Росії. У 2023 році групу очолювала Японія.
Під час годинної зустрічі із заступником міністра фінансів США Адевале Адеємо, який відвідав країну, віцеміністр фінансів Японії з міжнародних справ Масато Канда сказав, що обидві сторони також обмінялися відвертими думками щодо світової економіки серед інших питань.
- За даними Bloomberg, Європейський Союз розпочав обговорення нового пакету санкцій проти РФ, який планують затвердити до 24 лютого.
- 2023 рік став для Росії другим роком рекордного буріння нафти, що є ще одним свідченням того, що санкції Заходу – малоефективні.
- 3 січня Європейський Союз оголосив, що включив до списку санкції проти РФ найбільшого російського виробника алмазів “Алроса”.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.