Японія і США погодилися зберегти санкції проти Росії

Джерело: Reuters

Японія та Сполучені Штати заявили у вівторок, 23 січня, що продовжуватимуть співпрацювати у збереженні санкцій проти Росії та підтримці України відповідно до угоди, досягнутої минулого року G7.

G7, до складу якої входять Японія, Сполучені Штати, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Європейський Союз, у травні пообіцяли обмежити експорт до Росії. У 2023 році групу очолювала Японія.

Під час годинної зустрічі із заступником міністра фінансів США Адевале Адеємо, який відвідав країну, віцеміністр фінансів Японії з міжнародних справ Масато Канда сказав, що обидві сторони також обмінялися відвертими думками щодо світової економіки серед інших питань.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.