Японія ввела торгові обмеження щодо китайських компаній через їх підтримку Росії

Джерело: Reuters

Японія, у межах нового пакету санкцій, запровадила торгові обмеження щодо китайських компаній, які підтримують РФ у війні проти України.

Наголошується, що це вперше, коли Японія вводить санкції проти китайських компаній через російську агресію в Україні.

Нові санкції, за повідомленням МЗС Японії, також запроваджені і проти компаній з Індії, Казахстану та Узбекистану.

Серед компаній, проти яких ввели обмеження, компанія Asia Pacific Links Ltd з Гонконгу, яка постачала мікрочіпи для російських дронів, та китайська компанія Yilufa Electronics Limited.

Відтак, після запровадження санкцій, японські компанії не зможуть експортувати свої товари до компаній, проти яких ввели обмеження.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.

Заступник директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Гізо Углава подав позов проти Віталія Шабуніна і Центру протидії корупції (ЦПК) про захист честі та гідності. Держслужбовець вимагає, аби антикорупціонер та його відомство спростували інформацію про його причетності до витоку даних досудового розслідування НАБУ