Японські вчені запустили у космос дерев’яний супутник

Джерело: Reuters

Японські дослідники запустили перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, який має показати можливості використання деревини в космічних дослідженнях, зокрема для місій на Місяць і Марс.

Супутник, розроблений Кіотським університетом та компанією Sumitomo Forestry, доставлять на Міжнародну космічну станцію і виведуть на орбіту на висоті 400 км над Землею.

LignoSat виготовлений із японської магнолії великолистої за традиційною технікою – без клею та шурупів. Його завдання – оцінити, як деревина витримує екстремальні космічні умови, зокрема великі перепади температур і космічну радіацію.

Джерело: REUTERS/Irene Wang

Дослідники також вивчають, чи може деревина зменшувати вплив космічної радіації на електронні компоненти. LignoSat буде на орбіті протягом шести місяців, і його результати можуть сприяти розвитку нових технологій для будівництва на Місяці та Марсі, а також в інших сферах, таких як обробка даних у космосі.

Вчені кажуть, що деревина довговічніша в космосі, ніж на Землі, тому що там немає води або кисню, які могли б спричинити її гниття або горіння.

Крім того, вона може стати екологічно чистою альтернативою металевим супутникам. Виведені з експлуатації супутники повинні повернутися в атмосферу, щоб не перетворитися на космічне сміття. Звичайні металеві супутники створюють частинки оксиду алюмінію під час входження в атмосферу, тоді як дерев’яні супутники просто згорять, що призведе до меншого забруднення.

Американські та європейські судноплавні компанії заробили мільярди на продажах старих танкерів, котрі тепер входять до складу “тіньового флоту” Росії. Нині західні судна використовуються для експорту російської нафти в обхід міжнародних санкцій, свідчать результати міжнародного журналістського розслідування, оприлюднені німецькими телеканалами NDR і WDR.

Група фізиків з різних інститутів Китаю створила частинку світла у 37 вимірах. Вчені кажуть, що їхній експеримент демонструє, що квантова механіка набагато більше відрізняється від класичної фізики, ніж багато хто думав.

Модний дім Louis Vuitton випустив клатч у формі омара, який став частиною останньої колекції чоловічого одягу, розробленої Фарреллом Вільямсом. Згідно з чутками, вартість сумки може сягати 18 тисяч доларів.

Компанія Meta планує використовувати свій штучний інтелект для збору даних і аналізу активності користувачів у Facebook та Instagram для надання більш персоналізованих рекомендацій.

Міноборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів Гімлі.