ЄК готує офіційні звинувачення на адресу Microsoft через програмне забезпечення Teams

Джерело: The Irish Times

Європейська комісія може звинуватити Microsoft у порушенні антимонопольного законодавства ЄС через обмеження конкуренції на ринку додатків для відеоконференцій.

За словами співрозмовників видання, звинувачення можуть висунути протягом наступних кількох тижнів.

Минулого місяця Microsoft запропонувала поступки зі свого боку, намагаючись уникнути регуляторних дій, зокрема виключення платформи Teams з Office та іншого програмного забезпечення у всьому світі. Раніше компанія пропонувала виключення Teams тільки в Європі.

Утім, як стверджують джерела, посадовці ЄС все ще занепокоєні тим, що компанія не робить достатньо, щоб сприяти конкуренції на ринку.

Зокрема конкуренти компанії стурбовані тим, що Microsoft зробить Teams більш сумісними із власним програмним забезпеченням, ніж сторонні додатки. Інший предмет побоювань – неможливість перенесення даних, що ускладнює перехід з Teams на інші програми.

ЄК почала розслідування проти Microsoft ще у 2020 році, коли компанія Slack, яка зараз належить Salesforce, подала офіційну скаргу на Teams.

Джерела додали, що Microsoft все ще може запропонувати додаткові поступки, щоб уникнути звинувачень, або ж комісія може вирішити відкласти або зняти звинувачення проти компанії.

Як зазначається, Microsoft можуть оштрафувати на суму до 10% глобального річного обороту, якщо буде визнано, що вона порушила антимонопольне законодавство ЄС.

Окрім того, техногігант також має справу зі скаргами від європейських провайдерів хмарних обчислень, які стурбовані тим, що Microsoft зловживає своїм домінуючим становищем у секторі, змушуючи користувачів купувати її продукти і пригнічуючи конкуренцію з боку менших стартапів у Європі.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.