Єменські хусити викрали понад 50 представників міжнародних організацій

Джерело: Arab news

У єменському місті Сана хусити викрали понад 50 працівників іноземних міжнародних організацій з їхніх же будинків.

За інформацією міністра з прав людини Ємену Ахмеда Армана, викрадено 18 єменців, які працюють у різноманітних агентствах ООН, а також щонайменше 32 працівників Національного демократичного інституту, Partners Yemen, німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, організації Resonate Yemen та інших організацій.

За даними Армана, рейди хуситів тривав фактично цілу добу: від ранку 6 червня і до 4:00 7 червня. Хусити просто вривались у будинки, де мешкають працівники міжнародних організацій, та викрадали їх.

У міністерстві також повідомили, що ще 31 травня хусити викрали цілу сім’ю у місті Сана. 1 червня вони проводили обшуки в домівках інших мешканців.

Відтак Арман закликав міжнародні організації перенести свої штаб-квартири зі Сана, яке контролюють хусити, до Адену, де розташовано офіційний уряд Ємену.

“Ми неодноразово попереджали ООН, що ставлення хуситів до їхнього персоналу, переважно єменців, погіршиться, тому ми просили перенести їхню штаб-квартиру в Аден. Але ООН відхилила наші прохання з незрозумілих нам причин”, – зауважив міністр.

Викрадення почались після того, як у травні хусити засудили єменського бізнесмена, який співпрацював з міжнародними гуманітарними організаціями, та ще 43 осіб до смертної кари. Їх всіх звинуватили у шпигунстві.

Правозахисні групи, журналісти та посадовці засудили такі дії хуситів і попередили, що міжнародні організації можуть покинути Ємен, що позбавить місцевих жителів гуманітарної допомоги.

  • Цього року між США та Іраном відбулися конфіденційні переговори для спроби переконати Тегеран вплинути на єменський рух хуситів, зокрема, щоб зупинити напади на судна в Червоному морі.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.