Єменські хусити викрали понад 50 представників міжнародних організацій

Джерело: Arab news

У єменському місті Сана хусити викрали понад 50 працівників іноземних міжнародних організацій з їхніх же будинків.

За інформацією міністра з прав людини Ємену Ахмеда Армана, викрадено 18 єменців, які працюють у різноманітних агентствах ООН, а також щонайменше 32 працівників Національного демократичного інституту, Partners Yemen, німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, організації Resonate Yemen та інших організацій.

За даними Армана, рейди хуситів тривав фактично цілу добу: від ранку 6 червня і до 4:00 7 червня. Хусити просто вривались у будинки, де мешкають працівники міжнародних організацій, та викрадали їх.

У міністерстві також повідомили, що ще 31 травня хусити викрали цілу сім’ю у місті Сана. 1 червня вони проводили обшуки в домівках інших мешканців.

Відтак Арман закликав міжнародні організації перенести свої штаб-квартири зі Сана, яке контролюють хусити, до Адену, де розташовано офіційний уряд Ємену.

“Ми неодноразово попереджали ООН, що ставлення хуситів до їхнього персоналу, переважно єменців, погіршиться, тому ми просили перенести їхню штаб-квартиру в Аден. Але ООН відхилила наші прохання з незрозумілих нам причин”, – зауважив міністр.

Викрадення почались після того, як у травні хусити засудили єменського бізнесмена, який співпрацював з міжнародними гуманітарними організаціями, та ще 43 осіб до смертної кари. Їх всіх звинуватили у шпигунстві.

Правозахисні групи, журналісти та посадовці засудили такі дії хуситів і попередили, що міжнародні організації можуть покинути Ємен, що позбавить місцевих жителів гуманітарної допомоги.

  • Цього року між США та Іраном відбулися конфіденційні переговори для спроби переконати Тегеран вплинути на єменський рух хуситів, зокрема, щоб зупинити напади на судна в Червоному морі.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.