ЄС не визнає Мадуро обраним президентом Венесуели

Джерело: заява Жозепа Борреля

Офіційні підсумки президентських виборів у Венесуелі не можуть бути визнані достовірними, заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

В ЄС акцентували на серйозних претензіях міжнародних спостерігачів до процедури голосування, а також що венесуельський виборчком досі не опублікував протоколи з виборчих дільниць, які б підтверджували перемогу Ніколаса Мадуро на виборах. Проте про цю перемогу вже оголошено.

У звітах міжнародних місій зі спостереження за виборами чітко визначено, що президентські вибори 28 липня не відповідали міжнародним стандартам чесності.

Зокрема ЄС закликає до незалежного перегляду протоколів виборів з боку міжнародно визнаного органу.

Копії протоколів голосування на виборах, опубліковані опозицією та розглянуті кількома незалежними організаціями, вказують на те, що Едмундо Гонсалес Уррутіа, мабуть, переміг на президентських виборах зі значною перевагою, – наголошується у заяві.

Також Європейський Союз неабияк занепокоєний зростанням кількості свавільних затримань та переслідуванням опозиції і закликав владу Венесуели “покласти край свавільним затриманням, репресіям і насильницькій риториці щодо членів опозиції та громадянського суспільства, а також звільнити всіх політичних в’язнів”.

Брюссель не визнає легітимність Мадуро вже другий його термін – попередні вибори в країні відбулися за схожим сценарієм, після чого режим Мадуро став переслідувати опозицію.

Напередодні сім країн ЄС – Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Польща, Нідерланди та Португалія – ​​закликали владу Венесуели довести перемогу Мадуро, опублікувавши листи з виборчих дільниць. Раніше США визнали Гонсалеса обраним президентом Венесуели.

Нині у Венесуелі тривають антиурядові мітинги, заарештовано щонайменше дві тисячі осіб.

  • Згідно з результатами, оприлюдненими виборчою радою, президент Ніколас Мадуро здобув перемогу на президентських виборах у Венесуелі.
  • США та Венесуела провели обмін ув’язненими, у результаті якого до Сполучених Штатів вдалося повернути десятьох американців, а до Каракаса прибув давній соратник президента Ніколаса Мадуро.
  • Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив “заклятим ворогом” американського бізнесмена Ілона Маска, який напередодні назвав його “диктатором”.

На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.

Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.