ЄС планує оштрафувати Apple на €500 млн за зловживання монопольним становищем – ЗМІ

Джерело: CNBC

Європейська комісія планує оштрафувати компанію Apple на суму близько 500 мільйонів євро за ймовірні порушення антимонопольного законодавства ЄС.

Як розповіли в агентстві, Брюссель вперше розпочав розслідування звинувачень у тому, що Apple перешкоджає стороннім музичним службам на своїх пристроях і надає перевагу власному сервісу Apple Music після того, як Spotify подав офіційну скаргу регуляторам у 2019 році.

Зокрема у більшості регіонів правила Apple App Store забороняють таким компаніям, як Spotify, виставляти рахунки користувачам за підписки безпосередньо в застосунку, змушуючи їх натомість використовувати платіжну службу Apple App Store, яка забирає до 30% від вартості підписки.

Зазначено, що торік Європейська комісія звинуватила Apple у спотворенні конкуренції на ринку потокової музики через правила App Store, які забороняють розробникам інформувати користувачів про інші варіанти покупки.

За результатами розслідування Єврокомісія планує звинуватити Apple у зловживанні монопольним становищем і заборонить “несправедливі умови торгівлі” щодо політики підписки на музичні сервіси, йдеться в матеріалі.

Очікується, що про штраф буде оголошено на початку наступного місяця. Він стане одним з найбільш значних фінансових покарань, які ЄС накладав на великі технологічні компанії.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Американська співачка і авторка пісень Біллі Айліш розповіла про свою сексуальну орієнтацію та незабаром випустить пісню “Lunch” про її закоханість у дівчину.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Стрічка української режисерки Ірини Цілик “Я і Фелікс” за мотивами книжки “Хто ти такий?” військовослужбовця Артема Чеха розпочинає кінотеатральний прокат у Канаді.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.